دسته‌بندی نشده

چگونه بازی های ویدیویی ذهن را آرام می کنند؟

بازی های ویدیویی

نتایج تحقیقات حاکی از آن است که بازی های ویدیویی قدرت آرام کردن ذهن را داشته و برخلاف چیزی که همیشه در خصوص خشونت بار بودن این بازی ها و برافروخته ساختن احساسات خشن می شندیم، ثابت شده است که مشغول شدن به این بازی ها، می تواند به آرام سازی ذهن کمک کند. از این روی در چندین مطالعه اثربخشی این بازی ها در افرادی که از سطح استرس بالایی برخوردار بوده و در شرایط پراضطرابی به سر می بردند، بررسی شده و نتایج درخشانی به دست آمد.

اثربخشی بازی های ویدیویی بر آرام کردن ذهن

اگر شما تا به حال چنین چیزی را تجربه نکرده اید، توصیه می کنیم که با دنبال کردن یک الگوی ساده، میزان تاثیرگذاری این بازی ها در آرام ساختن ذهن و کاهش سطح استرس و اضطراب را تجربه کنید.

  1. زمانی که در شرایط پر استرس به سر می برید، به یک بازی ویدیویی مشغول شده و اجازه دهید که ذهن شما در محیط آن مشغول شود. به این صورت مقدار قابل توجهی از تنش های خود را به فراموش سپرده و برای لحظاتی که در فضای بازی به سر می برید، کمتر به مشکلات خود فکر خواهید کرد.
  2. هیجاناتی که در طول بازی تجربه می کنید، زمینه ساز کاهش هورمون استرس شده و کمتر احساس ناراحتی خواهید کرد. این تجربه کمک می کند تا ذهن شما بیاموزد چطور خود را ساماندهی کرده و در چنین مواقعی همین الگو را به شکلی البته ضعیف تر پیاده سازی خواهد کرد.
  3. با دست یابی به موفقیت در طول بازی، ناکامی های روزمره جبران شده و فشار عصبی ناشی از قرار گرفتن در این فاز ناکامی و عدم موفقیت را به این شکل برطرف می سازید. گویی در یک موقعیت دیگر موفق به ثابت کردن توانمندی های خود شده و آزارهای روحی قبلی را به این صورت پشت سر می گذارید.

کلام آخر

شما چه تجربه ای در خصوص بازی های ویدیویی و اثربخشی آن ها در تسکین روحی و کاهش استرس و اصطراب های خود دارید؟ این تجربیات و البته نظرات خود را با ما و دیگر کاربران وبلاگ در میان بگذارید.

در پارس کنسول می توانید نسبت به خرید اکانت قانونی پلی استیشن 4، خرید اکانت قانونی پلی استیشن 5، خرید گیفت کارت پلی استیشن 4، خرید گیفت کارت پلی استیشن 5 و … اقدام کنید. همین طور اخبار روز دنیای گیم و کنسول های بازی در این وب سایت عرضه خواهد شد. با دنبال کردن این اخبار، از جدیدترین خبرهای داغ دنیای بازی مطلع خواهید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *