اخبار

معرفی بهترین بازی های PS4 مناسب کودکان

یکی از با اهمیت ترین چیزها وقتی در جستجوی بهترین بازی های PS4 مناسب کودکان هستید، حال و هوای بازی ها خواهد بود. با توجه به وجود سیستم های رتبه بندی ESRB (آمریکای شمالی) و PEGI (اروپا)، رده بندی سنی روی بازی ها قرار داده شده است و در صورتی نیز که بخواهید با استفاده از اکانت قانونی به دنیای بازی ها ورود پیدا کنید، زمینه برایتان فراهم خواهد بود. به این شکل توصیه می شود که بیش از وارد شدن به یک بازی و در اختیار قرار دادن آن برای کودک خود، مطالعه درستی در خصوص بازی و شرایط آن داشته و از مناسب بودن بازی اطمینان حاصل نمایید.

از این روی در پارس کنسول، به تعدادی از بهترین بازی های PS4 مناسب کودکان می پردازیم.

۱- بازی Dreams

این بازی فضایی بسیار جذاب و هیجان انگیز دارد و یکی از بهترین بازی های PS4 محسوب می شود. به شکلی که کودک شما ممکن است ساعت ها به این بازی مشغول و با آن سرگرم باشد و از فضای جذاب و خیالی آن لذت ببرد. البته بزرگسالان نیز از این بازی لذت خواهند برد و نمی توان آن را تنها محدود به کودکان دانست. فضای دوست داشتنی و حال و هوای رنگارنگ این بازی می تواند ساعت ها کودک شما را به خود مشغول ساخته و از لحظات وی، اوقات شیرینی خلق کند.

2. بازی LittleBigPlanet

این بازی محیطی کاملا رنگی و جذاب دارد و ساخنار پازلی آن برای کودکانی که تازه بازی های ویدیویی را تجربه می کنند، کاملا عالی و مناسب است. ممکن است شما به دنبال یک بازی برای کودک خود باشید که ضمن سرگرم ساختن وی، خاصیت فضاسازی کودکانه را نیز به خوبی داشته باشد. این بازی این ویژگی ها را همراه داشته و از بهترین بازی های ویدیویی و PS4 مخصوص کودکان به شمار می آید. این عروسک های به ظاهر بافتنی دنیای شلوغ و پررمز و رازی دارند و باری مشغول ساختن کودک، فوق العاده طراحی شده اند.

 3. بازی Minecraft از بازی های PS4 مناسب کودکان

Minecraft یک بازی بسیار جذاب، هیجان انگیز و باورنکردنی  است که قوه خیال پردازی کودک شما را به خوبی تحریک خواهد کرد.. از ساختمان های ساده گرفته تا شهرهای بزرگ، سر و صدا کردن بلوک ها ، جمع آوری منابع و ایجاد هر آنچه دوست دارید، در این بازی وجود دارد و فضای رنگارنگ آن به همراه شکل های عروسکی ماین کرفت، عالی هستند. این بازی محبوب بسیاری از کودکان است و به نظر می رسد که بتواند تا مدت ها در شمار بهترین بازی های مناسب کودکان باقی بماند. اگر به دنبال یک بازی مناسب کودک خود هستید که در عین حال برای باز کردن قوای ذهنی وی نیز مفید باشد، این بازی را به شما پیشنهاد می کنیم.

4. بازی Overcooked

این بازی برای خانواده های پرجمعیت که چند کودک دارند، عالی است و به کمک آن می توان به شکل همز مان چند کودک را سرگرم ساخته و آن ها را در دنیای بازی Overcooked رها ساخت. به ویژه دختر های کوچک به این بازی بسیاری علاقه مند هستند و به نظر می رسد که بتوان این بازی را از محبوب ترین بازی های مناسب کودکان به شمار آورد.

 

5. بازی Grimm’s Journey Remastered

اگر به دنبال یک بازی جذاب و در عین حال آموزشی هستید که کودک شما بتواند در مراحل آن، زبان انگلیسی آموخته و برخی مهارت های رفتاری را نیز تمرین کند، بازی Grimm’s Journey Remastered، گزینه ای عالی به حساب می آید. این بازی برای کودکان فوق العاده جذاب بوده و آن ها را ساعت ها به خود مشغول خواهد کرد. به علاوه علی رغم چیزی که می نماید به جای خشونت در این بازی، حس کنجکاوی و خلاقیت برانگیخته می شود.

6. بازی Rocket League از بازی های PS4 مناسب کودکان

یکی از بهترین بازی های PS4 برای بچه ها ، Rocket League است اگر آنها ورزش  را دوست دارند. این بازی  اتومبیل ها را با فوتبال متصل می کند تا یک عنوان ورزشی پر از اکشن ارائه دهد که  بسیار سرگرم کننده است. می توانید به صورت آفلاین بازی کنید، اما برای بازی رقابتی به اتصال اینترنتی نیاز خواهید داشت. دنیای ماشین ها، همیشه مورد علاقه پسر بچه ها بوده و عجیب نیست که این بازی را با جمع دنیای فوتبالی و ماشینی در شمار یکی از بهترین بازی های PS4 مناسب کودکان جای دهیم.

7. بازی Rayman Legends

اگر کودک شما بازی های پازلی همراه با کمی اکشن را دوست دارد بازی Rayman Legends را از دست ندهید. شخصیت های سرگرم کننده و بامزه این بازی برای مشغول کردن کودکان بسیار خوب هستند.

8. بازی Lego Marvel Super Heroes از بازی های PS4 مناسب کودکان

شما می توانید انتخاب خود را از بین گسترده ای از بازی های لگو انجام دهید و فرزندانتان آنها را دوست خواهید داشت! در این بازی خواهد دید که بچه های کوچک شما بین ۱۸۰ شخصیت از دنیای مارول جابجا می شوند. آنها از طریق ۱۵ ماموریت با همه قهرمانان مورد علاقه خود ، از جمله مرد عنکبوتی بازی خواهند کرد. شخصیت های لگو همیشه مورد علاقه کودکان قرار داشته و عروسک های لگو نیز فروش خوبی را در بازار اسباب بازی ها پشت سرگذاشته اند. در اینجا نیز میت وان این بازی را در شمار بازی های PS4 مناسب کودکان قرار داد.

کلام آخر

بهترین بازی های PS4 مناسب کودکان را در بالا دوره کردیم. شما چه بازی های دیگری را به این فهرست می افزایید که در بالا به آن ها پرداخته نشده باشد؟

بازی های ویدئویی با در نظر گرفتن نقطه مشارکت تیم ها و بازیکنان برای رسیدن به یک هدف مشترک، به یک سرگرمی کاملا اجتماعی تبدیل شده اند. بازی های ویدئویی به طور قابل توجهی در فضای آنلاین و در سایت های شبکه های اجتماعی مختلف که دستاوردها و تعاملات بازی های آنلاین را تبلیغ می کند، انجام می شوند. برای پشت سر گذاشتن و لمس کردن واقعی بازی های ویدیویی بهترین راه حل، خرید اکانت قانونی به جای خرید سی دی فیزیکی است. با در نظر گرفتن امکان افزایش مهارت های اجتماعی و قدرت دوست یابی در این پلتفرم ها، به نظر می رسد که روز به روز بیشتر به سمت این بازی ها و دنیای آن ها کشیده شویم.

فواید و قابلیت های بازی های ویدیویی در افزایش مهارت دوست یابی

بیش از هفتاد درصد از بازیکن ها با بازی در برابر یکدیگر یا همکاری مشترک در یک تیم با یک دوست بازی می کنند. بازی هایی مانند ورلد آف وار کرافت جهان های موازی و جوامع مجازی را باز می کند که فراتر از چیزی هستند که در یک صفحه کامپیوتری جای بگیرند. انجام بازی های ویدیویی به صورت تیمی و با سایر بازیکنان، اگر به میزان متوسطی انجام شود، می تواند به نفع رشد اجتماعی شما باشد.

برخلاف پدر و مادر و اعضای بزرگ تر خانواده، بیشتر کودکان و نوجوانان بازی های ویدیویی را یک فعالیت اجتماعی می دانند، نه یک فعالیت که به شکل تنها به آن بپردازند. به واقع بازی های ویدئویی زمینه مشترکی برای دوستی بچه های جوان ایجاد می کند. در تحقیقات ما، پسران احتمالا بیشتر با یک گروه از دوستان، یا در یک اتاق یا به صورت آنلاین، بازی های ویدیویی انجام می دهند.

به همین شکل محتوای بعضی از بازی های ویدیویی می تواند کودکان و نوجوانان را به خواندن و تحقیق ترغیب کند. بازی های ویدئویی مانند عصر اسطوره شناسی، تمدن و عصر امپراتوری ها ممکن است علاقه کودک به تاریخ جهان، جغرافیا، فرهنگ های باستانی و روابط بین الملل را برانگیزد، خصوصاً اگر والدین نسبت به فرصت ها هوشیار باشند. به نقل از محققان دیوید شفر و جیمز گ ، “وقتی فرزندان والدینی دارند که می توانند عصر اسطوره شناسی را به یک جزیره تخصص تبدیل کنند، آن را به کتاب ها، سایت های اینترنتی، موزه ها و رسانه ها در مورد اسطوره شناس ، فرهنگ ها و جغرافیا گره بزنند، کودکان با یک طیف گسترده ای از زبان، محتوا و ارتباطات پیچیده که به عنوان آمادگی برای یادگیری در آینده از یک نوع کاملاً پیچیده و عمیق عمل می کنند. ” علاوه بر این، این بازی ها اغلب به کودکان امکان می دهد نقشه یا محتوای سفارشی دیگری را طراحی و مبادله کرده و به آن ها در کسب مهارت های خلاقانه و فنی در هنگام سرگرم کردن کمک می کند.

گیمرها این قابلیت و پتانسیل را دارند که به صورت منطقه ای با بازیکنان ارتباط برقرار کرده یا در شکلی متفاوت با افرادی از کشورهای دیگر جهان همکاری کنند. تعداد زیادی از جوانان که مشغول بازی های چند نفره هستند، دوستان خوبی به شکل آنلاین و در آن طرف بازی برای خود ایجاد کرده اند. به واقع این به یکی از روش های تعاملات اجتماعی در میان افراد و به ویژه جوان تر ها تبدیل شده است.

این مهارت ها و قابلیت ها در دنیای خارج برای شکل دادن به روابط دوستانه و حفظ آن ها، به ویژه در مدرسه و حتی محیط کار مهم است. تحقیقات صورت گرفته حاکی از آن است که انجام بازی های ویدئویی، از جمله بازی های ویدیویی مبارزه ای، می تواند باعث ایجاد و بهبود دوستی در بین بازیکنان شود. بازیکنان می توانند در بازی با یکدیگر درگیر شوند اما در صورت همکاری و به اشتراک گذاشتن تجربه، در حال توسعه دوستی خود هستند.

بازی های ویدیویی روشی جذاب برای ایجاد ارتباط با سایر افراد ایجاد کرده و می تواند به عنوان یک ابزار کارآمد آموزشی مهم در رشد مهارت های اجتماعی عمل کند. بازی های ویدئویی می توانند به توسعه مهارت های اجتماعی و به طور کلی مهارت ها و قابلیت های پشتیبانی کمک کنند، زیرا بازیکنان این امکان را دارند که برای ایجاد اتحاد و ایجاد تیم هایی که به طور مشترک همکاری داشته باشند. بسیاری از بازی های ویدیویی اگر بازیکنان با هم کار کنند، نتایج بهتری به دست می آورند و بازیکنان را به اجتماعی بودن تشویق می کنند. بازی های ویدئویی همچنین فرصتی را برای بازیکنان فراهم می کنند تا موقعیت رهبر را بدست آورند، که این امر به مهارت های بیشتر در شبکه های اجتماعی و کار تیمی برای شاد نگه داشتن سایر بازیکنان نیاز دارد.

این مهارت ها و قابلیت ها در دنیای خارج برای شکل دادن به روابط دوستانه و حفظ آن ها، به ویژه در مدرسه و حتی محیط کار مهم است. تحقیقات صورت گرفته حاکی از آن است که انجام بازی های ویدئویی، از جمله بازی های ویدیویی مبارزه ای، می تواند باعث ایجاد و بهبود دوستی در بین بازیکنان شود. بازیکنان می توانند در بازی با یکدیگر درگیر شوند اما در صورت همکاری و به اشتراک گذاشتن تجربه، در حال توسعه دوستی خود هستند.

در پارس کنسول می توانید نسبت به خرید اکانت قانونی پلی استیشن 4، خرید اکانت قانونی پلی استیشن 5، خرید گیفت کارت پلی استیشن 4، خرید گیفت کارت پلی استیشن 5 و … اقدام کنید. همین طور اخبار روز دنیای گیم و کنسول های بازی در این وب سایت عرضه خواهد شد. با دنبال کردن این اخبار، از جدیدترین خبرهای داغ دنیای بازی مطلع خواهید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *