آموزش ps5 / ps4

عملکرد کنترلر PS4 در PS5 | کنترل های PS4 چگونه روی PS5 کار می کنند؟

عملکرد کنترلر PS4 در PS5

سازگاری و پشتیبانی پلی استیشن 5 با اکثر بازی های پلی استیشن 4 این نوید را می دهد که احتمالا کنترل های PS4 نیز در این کنسول بازی جدید کمپانی سونی، کار خواهند کرد، البته نه در تمام موارد. این باعث می شود آن دسته از افرادی که کنترلرهای کنسول بازی PS4 را در اختیار دارند، این امکان را داشته باشند که از این کنترلرها برای کنسول بازی جدید کمپانی سونی نیز استفاده کرده و در صورتی که بازی که در حال اجرای آن هستند، این امکان را داشته باشد، از همین کنترلر برای اجرای آن استفاده کرده و نیاز به این که سراغ کنترلر پلی استیشن 5 بروند، وجود نخواهد داشت.

حال این که چنین موضوعی تا چه اندازه در دنیای عملکرد واقعی دستگاه به راستی حائز اهمیت باشد، خود جای بحث داشته و باید به شکلی دقیق تر به آن پرداخته شده یا نظر کاربرانی که با کنسول ها سر و کار دارند، پرسیده شود. اما به هر جهت این چیزی است که اخیرا کاربران در حساب های توئیتر به آن پرداخته به نظر می رسد که تا حدود قابل توجهی مورد بحث قرار گرفته است.

عملکرد کنترلر PS4 در PS5

پلی استیشن 5 با یک کنترلر کاملاً جدید در DualSense همراه بوده، که دارای مجموعه ای از ویژگی های جدید است که توسط بازی های مخصوص کنسول پشتیبانی می شوند؛ مانند Astro’s Playroom و Marvel’s Spider-Man: Miles Morales. اما کنسول بازی جدید سونی با PS4 بسیار سازگار است – نه فقط در بازی ها، بلکه لوازم جانبی آن نیز.

با باز شدن سخن درباره بازی Marvel’s Spider Man، جای دارد که دوباره یادآوری کنیم که می توانید برای خرید اکانت قانونی این بازی، به فروشگاه پارس کنسول وارد شده و از بخش اکانت های قانونی، این بازی را خریداری کنید. تجربه کاربران نسبت به این بازی فوق العاده بوده و طبق آمار به دست آمده می تواند یکی از بهترین بازی ها در فصل پیش رو به شمار آید.

بنابراین باید دید کنترل کننده های DualShock 4 PS4 بر روی PS5 چگونه کار می کنند؟ تقریباً همان چیزی که انتظار دارید و به همان ترتیبی که در کنسول بازی PS4 دیده بودیم، اما در همه موارد اینگونه نیست. این موضوع به طور خاص برای آن دسته از کاربرانی که با داشتن کنسول بازی پلی استیشن 4 یا حداقل کنترلر آن، نسبت به خرید کنسول بازی جدید سونی اقدام کرده اند، جالب خواهد بود که ببینید آیا امکان استفاده از عملکرد کنترلر PS4 در PS5 در کنسول بازی جدید خود را خواهند داشت یا خیر؟

مانند PS4، می توانید کنترلرهای DualShock 4 را با کنسول بازی پلی استیشن 5 نیز جفت کرده و به شکل بی سیم از طریق بلوتوث از آنها استفاده کنید. در واقع این چیزی بود که در کنترلرهای پلی استیشن 4 نیز جذابیت زیادی داشت و می توانستیم بهترین کاربرد از آن ها را به این شکل تجربه کنیم.

عملکرد کنترلر PS4 در PS5

روال کار درست شبیه به همان روالی است که در آخرین کنسول سونی دیدیم: شما باید از یک کابل میکرویو اس بی برای همگام سازی کنترل به کنسول بازی پلی استیشن 5 استفاده کنید. پس از آن که این کار را انجام دادید، Dual Shock 4 رابط کاربری PS5 را کنترل کرده و به شما این امکان را می دهد که کاربری را به دست گرفته، از برنامه ها استفاده کنید و بازی ها را راه اندازی نمایید.

اما این تمام ماجرا نیست و محدودیت های Dual Shock 4 با بازی ها نشان داده می شوند.

همانطور که سونی قبلاً گفته بود، یک کنترلر PS4 DualShock 4 با بازی های PS4 کار خواهد کرد. این خوب است، زیرا تعداد زیادی از این بازی ها وجود دارند که در کنسول بازی پلی استیشن 5 نیز راه اندازی می شوند. بنابراین در مورد عناوینی مانند Ghost of Tsushima ، Days Gone ، Horizon Zero Dawn و سایر مواردی که روی PS5 شما کار می کنند، DualShock 4 طبق معمول آ نها را کنترل خواهد کرد. با این حساب اگر کنترل کننده قدیمی خود را دوست دارید، می توانید از آن برای انجام بازی های قدیمی خود استفاده کنید.

با این وجود نمی توانید از کنترلر DualShock 4 برای انجام بازی های PS5 استفاده کنید – برای آن دسته از بازی ها، به DualSense PS5 احتیاج دارید. قرار نبود به جز این هم چیزی انتظار گیمرها در کنسول بازی پلی استیشن 5 را بکشد. اگر بنا بر این بود که تمام بازی ها با همان کنترلر قابل اجرا باشد، هویت جدید کنترلر DualSense PS5 معنای خاصی نداشت.

این کاملا منطقی است: DualSense دارای قابلیت های اضافی زیادی است که DualShock 4 ندارد، مانند بازخورد لمسی و محرک های سازگار. با در نظر گرفتن این موضوع که کنترلر DualShock 4 نمی تواند از پس این نیازها برآید، بنابراین برای این بازی ها کار نمی کند.

از آنجا که می توانید رابط کاربری PS5 را با DualShock 4 کنترل کنید، می توانید تا آنجا پیش بروید که یک بازی PS5 را با کنترلر راه اندازی کنید. به سرعت پیامی دریافت خواهید کرد که یادآوری می کند برای انجام بازی به کنترلر DualSense احتیاج دارید. به عنوان مثال وقتی به صفحه شروع Spider-Man: Miles Morales یا Astro’s Playroom رسیدید، DualShock 4 دیگر متوقف می شود و باید در اینجا کنترلر را تغییر دهید.

هنوز بسیاری از بازی های سازگار با کنترل قدیمی شما وجود دارد که با PS5 کار می کنند، بنابراین شما هنوز هم می توانید از کنترلر PS4 خود استفاده کنید. با این وجود نیازی به استفاده حتمی از آن نیست، زیرا کنترل DualSense با تمام بازی های PS4 سازگار است و می توانید با داشتن این کنترلر تمامی بازی های PS4 و PS5 را پوشش دهید.

کلام آخر

شما کاربران وبلاگ پارس کنسول در این باره و در خصوص عملکرد کنترلر PS4 در PS5 چه نظری دارید؟ تا کنون تجربه بازی با کنسول پلی استیشن 5 را داشته و چه نظری درباره کنترلر آن دارید؟ نظرات خود را با ما و دیگر کاربران وبلاگ در میان بگذارید.

2 دیدگاه در “عملکرد کنترلر PS4 در PS5 | کنترل های PS4 چگونه روی PS5 کار می کنند؟

 1. سيد محمد موسوي هاشمي گفت:

  بسيار خوب

  1. admin1 گفت:

   سلام دوست عزیز
   لطف دارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *