آموزش

عملکرد کنترلر PS4 در PS5 | کنترل های PS4 چگونه روی PS5 کار می کنند؟

عملکرد کنترلر PS4 در PS5

سازگاری و پشتیبانی پلی استیشن 5 با اکثر بازی های پلی استیشن 4 این نوید را می دهد که احتمالا کنترل های PS4 نیز در این کنسول بازی جدید کمپانی سونی، کار خواهند کرد، البته نه در تمام موارد.

عملکرد کنترلر PS4 در PS5

پلی استیشن 5 با یک کنترلر کاملاً جدید در DualSense همراه بوده، که دارای مجموعه ای از ویژگی های جدید است که توسط بازی های مخصوص کنسول پشتیبانی می شوند؛ مانند Astro’s Playroom و Marvel’s Spider-Man: Miles Morales. اما کنسول بازی جدید سونی با PS4 بسیار سازگار است – نه فقط در بازی ها، بلکه لوازم جانبی آن نیز.

بنابراین باید دید کنترل کننده های DualShock 4 PS4 بر روی PS5 چگونه کار می کنند؟ تقریباً همان چیزی که انتظار دارید و به همان ترتیبی که در کنسول بازی PS4 دیده بودیم، اما در همه موارد اینگونه نیست.

مانند PS4، می توانید کنترلرهای DualShock 4 را با کنسول بازی پلی استیشن 5 نیز جفت کرده و به شکل بی سیم از طریق بلوتوث از آنها استفاده کنید.

عملکرد کنترلر PS4 در PS5

روال کار درست شبیه به همان روالی است که در آخرین کنسول سونی دیدیم: شما باید از یک کابل میکرویو اس بی برای همگام سازی کنترل به کنسول بازی پلی استیشن 5 استفاده کنید. پس از آن که این کار را انجام دادید، Dual Shock 4 رابط کاربری PS5 را کنترل کرده و به شما این امکان را می دهد که کاربری را به دست گرفته، از برنامه ها استفاده کنید و بازی ها را راه اندازی نمایید.

اما این تمام ماجرا نیست و محدودیت های Dual Shock 4 با بازی ها نشان داده می شوند.

همانطور که سونی قبلاً گفته بود، یک کنترلر PS4 DualShock 4 با بازی های PS4 کار خواهد کرد. این خوب است، زیرا تعداد زیادی از این بازی ها وجود دارند که در کنسول بازی پلی استیشن 5 نیز راه اندازی می شوند. بنابراین در مورد عناوینی مانند Ghost of Tsushima ، Days Gone ، Horizon Zero Dawn و سایر مواردی که روی PS5 شما کار می کنند، DualShock 4 طبق معمول آ نها را کنترل خواهد کرد. با این حساب اگر کنترل کننده قدیمی خود را دوست دارید، می توانید از آن برای انجام بازی های قدیمی خود استفاده کنید.

با این وجود نمی توانید از کنترلر DualShock 4 برای انجام بازی های PS5 استفاده کنید – برای آن دسته از بازی ها، به DualSense PS5 احتیاج دارید.

این کاملا منطقی است: DualSense دارای قابلیت های اضافی زیادی است که DualShock 4 ندارد، مانند بازخورد لمسی و محرک های سازگار. با در نظر گرفتن این موضوع که کنترلر DualShock 4 نمی تواند از پس این نیازها برآید، بنابراین برای این بازی ها کار نمی کند.

از آنجا که می توانید رابط کاربری PS5 را با DualShock 4 کنترل کنید، می توانید تا آنجا پیش بروید که یک بازی PS5 را با کنترلر راه اندازی کنید. به سرعت پیامی دریافت خواهید کرد که یادآوری می کند برای انجام بازی به کنترلر DualSense احتیاج دارید. به عنوان مثال وقتی به صفحه شروع Spider-Man: Miles Morales یا Astro’s Playroom رسیدید، DualShock 4 دیگر متوقف می شود و باید در اینجا کنترلر را تغییر دهید.

هنوز بسیاری از بازی های سازگار با کنترل قدیمی شما وجود دارد که با PS5 کار می کنند، بنابراین شما هنوز هم می توانید از کنترلر PS4 خود استفاده کنید. با این وجود نیازی به استفاده حتمی از آن نیست، زیرا کنترل DualSense با تمام بازی های PS4 سازگار است و می توانید با داشتن این کنترلر تمامی بازی های PS4 و PS5 را پوشش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − چهار =