اخبار

فروش PS5 در ژاپن بیش از چهار برابر Xbox Series X بود

PS5 در چهار روز پس از گذشت افتتاحیه 118000 دستگاه در ژاپن فروخت، یعنی چندین برابر بیشتر از آنچه Xbox Series X و Xbox Series S در شش روز تجربه کرده است. طبق گفته Famitsu، کنسول سونی در مقابل رقیب خود یعنی  مایکروسافت، غوغایی به پا کرده است. در ادامه با پارس کنسول همراه باشید تا فروش PS5 در ژاپن را دنبال کنیم.

در حالی که PS5 در روزهای پس از عرضه بیش از 100000 واحد فروش داشت، کنسول های جدید Xbox در مدت تقریباً یک هفته فقط 21000 دستگاه فروش را تجربه کردند، یعنی سونی تقریباً پنج برابر کنسول های مایکروسافت در هفته راه اندازی فروخت. Famitsu همچنین اظهار داشت که پرفروش ترین بازی PS5 در ژاپن تاکنون Spider-Man: Miles Morales f بوده  که 18،640 نسخه فروش داشته است ، اگرچه Demon’s Souls با 18607 فاصله چندانی نداشت. البته اصلا عجیب نیست که فروش این بازی توانسته تا این حد از فروش سایر بازی ها فاصله بگیرد، این چیزی بود که می توانستیم از تم اصلی بازی انتظار داشته باشیم و به این شکل نیز خود را در آمار اخیر نشان داده است.

فروش PS5 در ژاپن

اگرچه این یک شروع چشمگیر برای سونی است، اما باید چند نکته را بخاطر بسپارید. اولاً، فروش بسیار پایین تر از PS4 است که در هفته راه اندازی ژاپن خود در سال 2013 بیش از 300000 دستگاه فروش داشت. (اگرچه این عرضه دیرتر از مناطق دیگر انجام شد و در طی یک بیماری همه گیر، مثل کویید 19 نبود). در مرحله دوم، در حالی که Xbox Series X تعداد کمتری فروش داشته است، Famitsu گزارش می دهد که این کنسول در ژاپن به شکلی متفاوت به فروش رسیده است و خرده فروشان اقدام به فروش همراه با قرعه کشی کرده اند، که می تواند حاکی از آن باشد که مایکروسافت نتوانسته است تقاضا را برآورده کند.

همچنین لازم به ذکر است که اگرچه به نظر می رسد این میزان از فروش گام قابل توجهی برای کمپانی سونی باشد، اما این ارقام تنها مربوط به یک هفته در یک کشور است. در کشورهای دیگر، به دست آوردن آمار مربوط به فروش هر دو کنسول بسیار دشوار به نظر می رسد، بنابراین دیدن اینکه چگونه نتایج در سایر مناطق شکل می گیرد جالب خواهد بود. به نظر می رسد که در کشورهای مختلف جهان، در عین یک هماهنگی میان علاقه مندی ها، اما میزان اقبال بازی های مختلف تا حدودی نیز متفاوت است. با این حساب آمارگیری می تواند در مناطق جغرافیایی مختلف، تا حدودی تحت تاثیر این عوامل قرار داشته باشد.

فروش PS5 در ژاپن

احتمالا هنوز برای نتیجه گیری قطعی زود است و باید دید با گذشت چند هفته از زمان عرضه، گرایش جامعه گیمرها به سمت کدام کنسول بازی پیش می رود. شما به کدام یک از بازی های پلی استیشن 4 یا بازی هایی که قرار است برای پلی استیشن 5 عرضه شود، به طور خاص علاقه مند هستید و اگر تصمیم به خرید اکانت قانونی یک بازی گرفته باشید، کدام بازی را در این میان انتخاب خواهید کرد؟ نظرات خود را با ما در بخش نظرات وبلاگ پارس کنسول در میان بگذارید.

منبع: gamesradar

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *