اخبار

چرا بازی های ویدیویی برای شما خوب است

فضای ذخیره سازی اکسترنال PS5

چه می شود اگر به عنوان بخشی از آموزش خود ، معلمان شما را ملزم به انجام بازی های ویدیویی می کنند – تشویق و ملزم می شوند – زیرا این برای شما خوب است. و چه می شود اگر فقط وارد دنیای کار شوید تا متوجه شوید کارفرمای شما به شما نیاز دارد – تشویق و الزام – شما باید هر هفته مدتی را برای انجام بازی های ویدیویی اختصاص دهید زیرا به شما کمک می کند کارمندی با بازده و تمرکز بیشتر باشید. شاید وقفه های قهوه در آینده شامل قهوه نباشد ، درعوض یک کنسول بازی باشد.

به همین دلیل است: دکتر دافنه باولیر ، متخصص مغز و اعصاب در دانشگاه ژنو ، تحقیقاتی در مورد تأثیر بازی های ویدیویی بر روی مغز انجام داده است ، و احتمال زیادی دارد که او یکی یا هر دو سناریوی ذکر شده در بالا را پشتیبانی کند. تحقیقات او نشان می دهد که بازی های ویدئویی در واقع به بازیکنان کمک می کند تا بهتر از افراد غیر گیمر تمرکز (و تمرکز خود را حفظ کنند) – بیشتر از این انواع به اصطلاح خشونت آمیز است. با این وجود یک انتخاب وجود دارد و احتمالاً اسکار وایلد آن را به بهترین شکل گفته است: “همه چیز در حد اعتدال ، از جمله اعتدال”. تأثیرات مثبت بازی های ویدئویی در صورت استفاده بیش از حد کاهش می یابد و یا کاملاً از بین می رود ، اما احتمالاً می دانید که قبلاً یا احتمالاً یکی از والدین قبلاً (بطور مکرر) تلاش کرده است تا این موضوع را به شما اعلام کند.

بازی های ویدیویی

در حالی که بازی ویدیویی حرفه ای برای بیشتر ما وجود ندارد ، افراد غیرحرفه ای زیادی در آنجا حضور دارند و آنها دقیقاً مرغ های بهاری نیستند. میانگین سنی یک گیمر 33 سال است و این فاکتوئید به تنهایی این افسانه را از بین می برد که بازی های ویدیویی تنها اختیار نوجوانان و کودکان نیست.

تحقیقات دکتر باویلر همچنین به طور موثری برخی از افسانه های بازی ویدیویی را از بین برده است. واقعیت: بازی ها روی دید بازیکنان تأثیر مخربی ندارند. در واقع به نظر می رسد که آنها دید بازیکنان را بهتر می کنند. به عنوان مثال ، دکتر باویلر می گوید: “آنها به ویژه در” تمایز بین سطوح مختلف خاکستری مانند هنگام رانندگی در مه “مهارت دارند. او امیدوار است که این یافته منجر به بازی هایی شود که به افراد کم بینا کمک می کند تا مغز خود را برای بهبود بینایی آموزش دهند. واقعیت: گیمرها توجه ماهی قرمز را ندارند. آنها واقعاً در ردیابی داده ها تبحر دارند ، به این معنی که در تجزیه سریع مقادیر انبوه اطلاعات برای شناسایی نقاط داده خاص ، از افراد غیر گیمر بهتر هستند.

اما این تصاویر مغز گیمرها بودند که گویاتر بودند. دکتر باویلر هنگام بازی ، مغز بازیکنان را اسکن کرد تا ببیند کدام مناطق تغییرات قابل توجهی را تجربه کرده اند – و کارایی بیشتری دارند. وی سه ناحیه را یافت که از نزدیک با توانایی توجه مرتبط هستند: لوب جداری (ما را به یک کار خاص هدایت می کند) ، لوب فرونتال (توجه ما را به یک موضوع یا کار خاص حفظ می کند) و انقباض قدامی (کنترل و تنظیم توجه ما) . در مقایسه با تصاویر مغزی غیر گیمر هیچ ابهامی وجود ندارد: مغز گیمر سریعتر و کارآمدتر است.

حال ، اگر گیمر نیستید اما فکر می کنید چند وظیفه ای فن آوری (تغییر مداوم کامپیوتر و آیفون ، همه در هنگام پاسخ به پیام های فوری و گوش دادن به آخرین آلبوم خرس گریزلی) شبیه به بازی است ، اشتباه می کنید ، دکتر باویلر می گوید. مطالعه ای در این مورد (چند وظیفه ای) انجام شده است و محققان نتیجه گرفتند که گرچه چند وظیفه ای فکر می کنند عملکرد آنها به آنها امکان می دهد کارهای بیشتری انجام دهند (و با بهره وری بیشتر) ، اما در واقع آنها را از انجام سریع و خوب کارها باز می دارد. دکتر آنتونی واگنر ، دانشیار گفت: “وقتی آنها در موقعیت هایی قرار بگیرند که منابع اطلاعاتی متعددی از دنیای خارج یا از حافظه خارج می شوند ، قادر به فیلتر کردن آنچه که مربوط به هدف فعلی آنها نیست ، نیستند.” استاد روانشناسی در دانشگاه استنفورد ، که روی این مطالعه کار می کرد. “این فیلتر نکردن به این معنی است که با اطلاعات نامربوط سرعت آنها کاهش می یابد.”

در مقابل ، دکتر باویلر دریافت که گیمرها در واقع انجام چند وظیفه نسبتاً خوب هستند. او به تحقیق خود برای شناسایی عناصری در بازی های ویدیویی ادامه می دهد که به گیمرها کمک می کند مهارت مهارت های بی شماری را در اختیار داشته باشند. او این عناصر مفید بازی را “کلم بروکلی” و متن آنها – خود بازی های ویدئویی – “شکلات” (یا “محصولات جذاب که می توانید در برابر آنها مقاومت کنید”) می نامد. اما “چه کسی می خواهد کلم بروکلی پوشیده شده از شکلات بخورد؟” اکنون هدف دکتر باویلر این است که چیزهای خوبی از کلم بروکلی و شکلات را برای ترکیب آنها استخراج کند و ابزارهای جدیدی تولید کند که به افراد غیر گیمر (به ویژه در زمینه های آموزش و توانبخشی) کمک می کند توانایی خود را در تمرکز و تجزیه از طریق اطلاعات تقویت کنند. کاراتر. خوشمزه به نظر میآد.

سالهاست که بازیهای ویدیویی به دلیل ضد اجتماعی بودن ، اضافه وزن یا افسردگی بیشتر مردم مورد انتقاد قرار می گیرند. اما اکنون محققان دریافته اند که بازیها می توانند ما را به سمت بهتر تغییر دهند و بدن و ذهن ما را بهبود بخشند.

بازی ها می توانند به رشد مهارت های بدنی کمک کنند. در کودکان پیش دبستانی که بازی های تعاملی مانند بازی های موجود در Wii انجام داده اند ، مهارت های حرکتی بهبود یافته است ، به عنوان مثال می توانند توپ را بهتر از کودکانی که بازی های ویدیویی انجام نمی دهند ، لگد بزنند ، بگیرند و پرتاب کنند. مطالعه روی جراحانی که در بوستون جراحی میکروسکوپی انجام می دهند نشان داد که کسانی که بازی های ویدیویی انجام می دهند 27 درصد سریعتر و 37 درصد کمتر از افرادی که این کار را انجام نمی دهند خطا می کنند. بینایی نیز بهبود یافته است ، به ویژه تفاوت بین سایه های خاکستری. این برای رانندگی در شب ، خلبانی هواپیما یا خواندن اشعه ایکس مفید است.

بازی ها همچنین از عملکردهای مختلف مغز از جمله تصمیم گیری سود می برند. بر اساس یک مطالعه ، افرادی که بازی های مبتنی بر عمل را انجام می دهند 25 درصد سریعتر از دیگران تصمیم می گیرند و از دقت کمتری برخوردارند. همچنین مشخص شد که بهترین گیمرها می توانند انتخاب کنند و حداکثر شش بار در ثانیه نسبت به آنها عمل کنند ، چهار برابر سریعتر از اکثر افراد. در مطالعه دیگری که توسط محققان دانشگاه روچستر نیویورک انجام شد ، نشان داده شد که گیمرهای باتجربه می توانند بیش از شش مورد را بطور همزمان مورد توجه قرار دهند بدون اینکه گیج شوند ، در مقایسه با چهار موردی که اکثر مردم به طور معمول می توانند در ذهن داشته باشند. علاوه بر این ، بازی های ویدیویی همچنین می توانند اختلافات جنسیتی را کاهش دهند. دانشمندان دریافته اند زنانی که بازی می کنند بهتر می توانند اشیا 3D سه بعدی را دستکاری کنند.

همچنین شواهدی وجود دارد که نشان می دهد بازی می تواند به مشکلات روانی کمک کند. در دانشگاه اوکلند در نیوزیلند ، محققان از 94 جوان مبتلا به افسردگی خواستند یک بازی فانتزی سه بعدی به نام SPARX انجام دهند و در بسیاری از موارد ، این بازی علائم افسردگی را بیش از درمان معمول کاهش می دهد. یک تیم تحقیقاتی دیگر در دانشگاه آکسفورد دریافتند که بازی تتریس اندکی پس از قرار گرفتن در معرض چیزی بسیار ناراحت کننده – در این آزمایش ، فیلمی از صحنه های آسیب زا و مرگ استفاده شده است – در واقع می تواند از بازگشت فلاش بک های مزاحم به افراد جلوگیری کند.

با این حال ، تأثیرات آن همیشه مثبت نیستند. محققان دانشگاه ایندیانا اسکن مغزی را روی مردان جوان انجام دادند و شواهدی یافتند که نشان می دهد بازی های خشونت آمیز می توانند عملکرد مغز را بعد از یک هفته بازی تغییر دهند و این امر بر مناطق مغز مرتبط با کنترل عاطفی تأثیر می گذارد و رفتارهای پرخاشگرانه تری در بازیکن ایجاد می کند. اما دافنه باولیر ، یکی از باتجربه ترین محققان در این زمینه ، می گوید که بازی های اکشن خشونت آمیز که اغلب والدین را بیشتر نگران می کنند ، ممکن است در واقع قوی ترین اثر مفید را بر روی مغز داشته باشند. در آینده ، ممکن است بسیاری از درمان ها را برای مشکلات جسمی و عصبی مشاهده کنیم که شامل بازی های ویدیویی است.

در پارس کنسول می توانید نسبت به خرید اکانت قانونی پلی استیشن 4، خرید اکانت قانونی پلی استیشن 5، خرید گیفت کارت پلی استیشن 4، خرید گیفت کارت پلی استیشن 5 و … اقدام کنید. همین طور اخبار روز دنیای گیم و کنسول های بازی در این وب سایت عرضه خواهد شد. با دنبال کردن این اخبار، از جدیدترین خبرهای داغ دنیای بازی مطلع خواهید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *