اخبار

E3 2023  کنسل شد

E3 2023  کنسل شد

پس از هفته‌ها گمانه زنی مبنی بر اینکه این رویداد بر خلاف روال هر ساله ی خود پیش می رود، انجمن نرم‌افزارهای الکترونیکی E3 2023 را به طور رسمی لغو کرد. E3 برای مدتی طولانی به عنوان بزرگترین رویداد سالیانه ی صنعت گیم تلقی می شد و کنفرانس افتتاحیه آن در سال 1995 برگزار شد. با این حال، ترکیبی از همه گیری COVID-19 که رویدادهای حضوری را تعطیل کرد، تمرکز صنعت را بر رویدادهای دیجیتال افزایش داد و نارضایتی از ESA، E3 را از ریل خارج کرده است.

در مارس 2022، ESA به دلیل خطرات بهداشتی مرتبط  با COVID-19 رسما لغو شدن E3 2022 را اعلام کرد. ESA در آن زمان اعلام کرد که E3 در سال 2023 در قالب یک “نمایش احیا شده” با ترکیب رویدادهای صنعت و تعامل طرفداران بازخواهد گشت. بعداً در همان سال، ESA تأیید کرد که هم کنفرانس حضوری 13 تا 16 ژوئن که در مرکز همایش لس آنجلس برگزار می‌شود و هم یک رویداد دیجیتال آنلاین با نمایش‌هایی از طرف شرکا در پیش خواهد بود.

در این باره، ReedPop می‌گوید که شرکای علاقه‌مند نمی‌توانستند دموهای قابل پخش آماده کنند و «چالش‌های تأمین منابع» از حضور آن ها در E3 ممانعت می کند. به این ترتیب، ReedPop می‌گوید که نمی‌تواند آنچه را که «شما لیاقتش را دارید و انتظارش را از رویدادهای گذشته ReedPop دارید» به نمایش بگذارد. ReedPop چندین گردهمایی از جمله C2E2، EGX، و Emerald City Comic Con را در طول سال برگزار می کند.

لازم به توضیح است که با وجود لغو برنامه های دیجیتال E3، این بدان معنا نیست که شرکای آن و سایر سازمان ها با رویدادهای خود پیش نمی روند. Summer Game Fest امروز دوباره برنامه های دیجیتال خود را تایید کرد. شرکای آن در حال حاضر شامل K2، Activision، Bandai Namco، Capcom، EA، Epic Games، Sega، PlayStation، Square Enix، Warner Bros، و Xbox هستند. در حالی که E3 ممکن است لغو شود، تجربه دیجیتالی شبیه E3 همچنان در اوایل ژوئن رخ خواهد داد.

متأسفانه، به نظر می رسد صنعت در حال عبور از E3 و آنچه که این گردهمایی ارائه می دهد، است. با این حال ESA مایل نیست بگوید که آیا عمر E3 به پایان رسیده یا خیر. هر دو ESA و ReedPop تایید کردند که به همکاری در “رویدادهای آینده E3” ادامه خواهند داد. این یک اعلام رسمی برای E3 2024 نیست، اما واضح است که تلاش برای بازگرداندن E3 در سال آینده در حال انجام است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *