آموزش ps5 / ps4, مقاله

آموزش ساخت پارتی در پلی استیشن 5؛ چگونه در PS5 مهمانی برپا کنیم؟

آموزش ساخت پارتی در پلی استیشن 5

میزبانی یک مهمانی در پلی استیشن 5 راهی فوق‌العاده برای ارتباط با دوستان، شرکت در جلسات بازی چند نفره و ایجاد خاطرات ماندگار است. چه یک گیمر باتجربه یا تازه وارد در خانواده پلی استیشن باشید، می‌توانید دوستان‌تان را به پارتی خود دعوت یا در مهمانی دیگر گیمرها شرکت کنید. این راهنما تمام اطلاعاتی را که برای برگزاری یک مهمانی در پلی استیشن 5 خود نیاز دارید در اختیار شما قرار می‌دهد. بنابراین کنترلر خود را بردارید، دوستان خود را دعوت کنید و بیایید شروع کنیم!

نحوه برپایی پارتی در PS5: راهنمای گام به گام آموزش ساخت پارتی در پلی استیشن 5!

ایجاد یک پارتی در پلی استیشن 5 ساده است و تنها در چند مرحله آسان انجام می‌شود. کافی است برای شروع دستورالعمل‌های زیر را دنبال کنید:

 • پلی استیشن 5 خود را روشن کنید (دکمه پاور کنسول یا کنترلر خود را فشار دهید تا پلی استیشن 5 روشن شود)
 • هنگامی که پلی استیشن 5 روشن شد، با فشار دادن دکمه پلی استیشن روی کنترلر خود به صفحه اصلی بروید.
 • در صفحه اصلی، تب Party را پیدا کرده و با استفاده از D-pad روی کنترلر خود آن را انتخاب کنید.
 • در تب Party، گزینه Create a New Partyرا برای ایجاد یک حزب جدید مشاهده خواهید کرد. برای ادامه این گزینه را انتخاب کنید.
 • پس از ایجاد یک مهمانی جدید، می‌توانید دوستان خود را برای پیوستن دعوت کنید. می‌توانید این کار را با انتخاب گزینه “دعوت” و انتخاب دوستانی که می‌خواهید از لیست دوستان خود دعوت کنید، انجام دهید.
 • هنگامی که دوستان شما به مهمانی پیوستند، می‌توانید تنظیمات مختلفی مانند نام مهمانی، تنظیمات حریم خصوصی و گزینه‌های چت صوتی را سفارش سازی کنید.
 • در نهایت با ایجاد مهمانی و دعوت دوستان، وقت آن رسیده که به دنیای بازی شیرجه بزنید. پس بازی چند نفره مورد علاقه خود را راه‌اندازی و از بازی با هم لذت ببرید و در حین چت با دوستان خود از طریق چت صوتی لذت ببرید.

لازم به ذکر است که گیمرهای پلی استیشن 4 نیز امکان شرکت در پارتی پلی استیشن 5 را دارند و می‌توانید از میان دوستان PS4خود نیز، افرادی را به پارتی خود دعوت کنید. در ادامه همراه با مجموعه پارس کنسول نکاتی را برای برپایی پارتی در پلی استیشن 5، بیان می‌کنیم.

نکاتی مهم و ضروری برای ساخت پارتی در پلی استیشن 5نکاتی مهم و ضروری برای ساخت پارتی در پلی استیشن 5

یکی از فاکتورهای مهم آموزش ساخت پارتی در پلی استیشن 5، توجه به نکات مهم و ضروری برپایی پارتی است. بنابراین برای اینکه مهمانی پلی استیشن 5 خود را واقعاً خاطره انگیز کنید، نکات زیر را در نظر بگیرید:

 1. از قبل برنامه ریزی کنید: قبل از برگزاری مهمانی در پلی استیشن 5، در مورد تاریخ و زمان تصمیم‌گیری کنید، به دوستان خود اطلاع دهید و مطمئن شوید که همه بازی‌ها و تجهیزات لازم برای شرکت در این سرگرمی را دارند.
 2. لیستی از آهنگ‌های محبوب برای مهمانی آماده کنید: آهنگ‌های شاد فضای بازی را بهبود می‌بخشد. موسیقی انتخاب کنید که مکمل بازی شما باشد و همه را در طول مهمانی با انرژی نگه می‌دارد.
 3. قوانین و آدابی برای مهمانی را وضع کنید: برای اطمینان از تجربه بازی روان و لذت بخش برای همه، برخی از قوانین و آداب مهم مهمانی را تعیین کنید. بازیکنان را تشویق کنید که به همدیگر احترام بگذارند، از حرف زدن بیش از حد پرهیز کنند و روحیه شاد را رواج دهند.
 4. نکات برجسته بازی را ضبط و به اشتراک بگذارید: در طول مهمانی پلی استیشن 5، بدون شک لحظاتی وجود خواهد داشت که ارزش ثبت و ضبط کردن را دارند. اشتراک‌گذاری از ویژگی‌های داخلی پلی‌استیشن 5 است. از ضبط ویدیو برای جاودانه‌سازی لحظات حماسی بازی استفاده کنید. اشتراک‌گذاری نکات برجسته با دوستانتان لایه‌ای از سرگرمی را به مهمانی شما اضافه می‌کند.
 5. مسابقات یا چالش‌ها را سازماندهی کنید: برای برخی از رقابت‌های دوستانه، سازماندهی مسابقات یا چالش‌های درون گروهی را در نظر بگیرید.
 6. از ویژگی‌های چت صوتی به طور موثر استفاده کنید: قابلیت چت صوتی در پلی استیشن 5 به شما امکان ارتباط با دوستان‌تان در حین بازی را می‌دهد. ابتدا روش استفاده از چت صوتی را به مهمانان خود آموزش دهید و از قابلیت چت صوتی نهایت استفاده را ببرید. ارتباط واضح و مختصر را تشویق کنید. از پیام‌ها و استراتژی‌ها استفاده کنید. با شوخی‌ها و گفتگوهای دوستانه در طول بازی سرگرم شوید.

یک بازی را انتخاب کنید که همه از آن لذت ببرند. در طول بازی اهداف خاصی را تعیین کنید تا دوستانتان برای رسیدن به آن به رقابت با هم بپردازند. به یاد داشته باشید که تلاش برای رسیدن به رتبه اول در بازی، می‌تواند لحظاتی به یاد ماندنی در پارتی پلی استیشن 5 شما ایجاد کند. شما می‌توانید لحظات خاص مهمانی را در فضاهایی مانند استیم، به اشتراک بگذارید. در صورت تمایل به دریافت اطلاعات درباره استیم، می‌توانید مقاله لینک شده «آموزش ساخت اکانت استیم» را مطالعه کنید.

چگونه افرادی را از پارتی پلی استیشن 5 حذف کنیم؟

گاهی لازم است فرد یا افرادی را از پارتی پلی استیشن 5 خود حذف کنید. برای حذف بازیکنان از مهمانی PS5 خود می توانید اقدامات زیر را انجام دهید:

 • ابتدا روی نام کاربری فرد مورد نظر خود قرار بگیرید
 • دکمه Option کنترلر بازی را فشار دهید
 • حال گزینه Kick Out را فشار دهید تا بازیکن از بازی حذف شود

توجه داشته باشید که شما تنها صورتی می‌توانید بازیکنی را از مهمانی پلی استیشن 5 حذف کنید که خودتان مهمانی را ساخته باشید. شما با خرید بازی‌های محبوبی مانند گاد آف وار، خرید فیفا 24، کالاف دیوتی مدرن وار فار و غیره می‌توانید پس از برپایی یک مهمانی، از بودن در کنار دوستانتان و اجرای بازی‌های پرطرفدار لذت ببرید.

پیوستن به پارتی یا چت صوتی دیگر گیمرها در پلی استیشن 5چگونگی پیوستن به پارتی یا چت صوتی دیگر گیمرها در پلی استیشن 5

درصورتی که پیغام دعوت به پارتی یا چت صوتی را دریافت کردید مراحل زیر را طی کنید تا به مهمانی بپیوندید:

 • لوگوی پلی استیشن را بر روی کنترلر فشار دهید
 • به قیمت Game Base وارد شوید
 • حال گزینه Join را بزیند
 • اگر گزینه Join را ندیدید؛ گزینه View All Parties را انتخاب کنید
 • از بین لیست پارتی ها، نام پارتی خود را پیدا کنید
 • حال به مهمانی مورد نظر خود وارد شوید

به یاد داشته باشید که شما می‌توانید از قابلیت چت صوتی هم برای ارسال پیام و هم گفتگوی صوتی استفاده کنید. لازمه دسترسی به تمام امکانات و قابلیت‌های پلی استیشن، نیازمندخرید اکانت قانونی پلی استیشن است. پس عضو مجموعه بزرگ پلی استیشن شوید و از تمام امکانات آن بهره ببرید.

راهنمایی بیشتر آموزش ساخت پارتی در پلی استیشن 5 را از مجموعه پارس کنسول دریافت کنید!

برگزاری یک مهمانی در پلی استیشن 5 راهی فوق‌العاده برای ارتباط با دوستان و لذت بردن از تجربه‌های فراموش نشدنی بازی است. با پیروی از دستورالعمل‌های ارائه شده در این مقاله، می‌توانید آموزش ساخت پارتی در پلی استیشن 5 را دریافت و برای ایجاد یک مهمانی حماسی آماده شوید.

در صورت نیاز به دریافت راهنمایی بیشتر در زمینه نحوه ساخت مهمانی در PS5، از طریق شماره تلفن 09020021581 با کارشناسان مجموعه بزرگ پارس کنسول ارتباط بگیرید. پارس کنسول یکی از مراجع اصلی گیم در ایران است و در زمینه خرید کنسول‌های پلی استیشن، خرید اکانت قانونی، خرید گیفت کارت و خرید انواع تجهیزات گیمینگ فعالیت می‌کند. تیم پشتیبان پارس کنسول در تمام روزهای هفته از ساعت 10 صبح تا 10 شب، سؤالات و پرسش‌های شما را پاسخ می‌دهند. همراه با پارس کنسول بهترین‌های حوزه گیم را تجربه کنید.

سؤالات متداول درباره آموزش ساخت پارتی در پلی استیشن 5

آیا می‌توانم با دوستانی که کنسول پلی استیشن 4 دارند در پلی استیشن 5 مهمانی بگیرم؟

بله، پلی استیشن 5 امکان مهمانی‌های چند نسلی را دارد. پس می‌توانید دوستان خود را با کنسول‌های پلی استیشن 4 دعوت کنید تا به مهمانی شما بپیوندند.

چند بازیکن می توانند به یک مهمانی در پلی استیشن 5 بپیوندند؟

پلی استیشن 5 از مهمانی‌های با حداکثر 16 بازیکن پشتیبانی می‌کند.

آیا می‌توانم بدون دعوتنامه در یک مهمانی در پلی استیشن 5 شرکت کنم؟

اگر تنظیمات مهمانی اجازه ‌دهد، می‌توانید با انتخاب مهمان از لیست «افراد قابل عضویت» بدون دعوت، به مهمانی بپیوندید.

آیا می‌توانم همزمان در پلی استیشن 5 به چندین مهمانی بپیوندم؟

نه، پلی استیشن 5 به شما امکان می‌دهد هر بار فقط در یک مهمانی حضور داشته باشید.

آیا می‌توانم از هدست برای چت صوتی در حین مهمانی پلی استیشن 5 استفاده کنم؟

بله، می‌توانید یک هدست سازگار را برای چت صوتی در طول مهمانی‌ها به پلی‌استیشن 5 متصل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *