آموزش ps5 / ps4, مقاله

چگونه هارد اکسترنال را ریکاوری کنیم؟ بهترین نرم افزار ریکاوری هارد اکسترنال!

چگونه هارد اکسترنال را ریکاوری کنیم

یکی از معدود مشکلات کاربران پاک شدن اطلاعات بر روی هارد اکسترنال بوده و در آن شرایط نمی‌دانند باید چه کاری انجام دهند. هارد اکسترنال یکی از مفید‌ترین و بهترین گجت‌هایی است که امروزه بسیار از آن استفاده می‌شود. معمولا عده زیادی از مردم اطلاعات مهم خود را اعم از عکس، فیلم، ویدیوهایی خانوادگی، اسناد، مدارک مهم شغلی خود و غیره را بر روی هارد اکسترنال انتقال می‌دهند.

اگر اطلاعات مهمی بر روی هارد اکسترنال دارید و داده‌هایتان به یکباره پاک شده‌اند؛ این مقاله برای شما نگارش شده است. پس با ما تا انتهای مقاله همراه باشید تا سؤال «چگونه هارد اکسترنال را ریکاوری کنیم»  را پاسخ دهیم.

معرفی بهترین نرم افزار بازیابی هارد اکسترنال؛ بازیابی اطلاعات در کمترین زمان!

یکی از بهترین روش‌ها برای بازیابی اطلاعات پاک شده در هارد اکسترنال استفاده از نرم‌افزارهای ریکاوری است. در برخی از مواقع، هنگام پاک شدن اطلاعات خودتان با استفاده  از نرم‌افزارها می‌توانید داده‌ها را برگدانید. استفاده از نرم‌افزارها کار سختی نیست و خیلی راحت می‌توانید آن را بیاموزید. ما در این مقاله از پارس کنسول نخست به معرفی بهترین نرم‌افزارها برای ریکاوری اطلاعات می‌پردازیم؛ سپس نحوه استفاده از آن را برای شما شرح می‌دهیم.

نرم افزار EaseUS Data Recovery Wizard؛ سریع‌ترین نرم‌ افزار ریکاوری داده!

EaseUS Data Recovery Wizard یکی از بهترین و سریع‌ترین نرم افزارهای ریکاوری اطلاعات هارد اکسترنال است. با نرم افزار EaseUS Data Recovery Wizar به‌راحتی می‌توانید تمام اطلاعات خود را برگردانید. نرم‌افزار EaseUS Data Recovery Wizard در کنار دیگر نرم‌افزارهای ریکاوری هارد اکسترنال بیشتر مورد اطمینان بوده و عملکرد بسیار خوبی دارد.

نرم‌افزار EaseUS Data Recovery Wizard دارای دو ویژگی رایگان و نسخه پولی بوده که در نسخه رایگان اجازه دارید فقط تا 2 گیگ اطلاعات را بازگردانید. در مواقع استفاده از EaseUS Data Recovery Wizard متوجه می‌شوید خیلی روان و راحت می‌توانید با آن کار کنید.

نرم افزار EaseUS Data Recovery Wizardنحوه کار با نرم افزار EaseUS Data Recovery Wizard

روش‌های مرحله به مرحله برای بازگرداندن اطلاعات هارد اکسترنال با استفاده از EaseUS Data Recovery Wizard به عبارتند از:

 • اول از همه نرم‌افزار را بر روی پی‌سی یا لپ‌‍تاپ خود اجرا کنید.
 • سپس لیستی از اطلاعات را به صورت فایل‌های مجزا برای شما بارگذاری کرده که می‌توانید آن‌ها را بازیابی کنید.
 • گزینه SCAN را بزنید تا نرم‌افزار به صورت خودکار شروع به بازیابی اطلاعات کند.
 • برای بازگردانی اطلاعاتی اعم از موسیقی و فیلم اول گزینه Preview را بزنید.
 • در آخر باید منتظر بمانید که نرم‌افزار برای ریکاوری اجازه دهد.

اگر در میان داده و اطلاعاتان، اکانت قانونی بازی‌ها را دارید؛ حتما برای بازگرداندن اطلاعات هارد تلاش کنید. چرا که شما لحظات شاد و هیجان انگیزی با بازی‌ها داشته‌اید. در صورتی که امکان بازیابی اکانت‌های قانونی خریده شده را نداشتید با کارشناسان پارس کنسول ارتباط بگیرید و مشورت لازم را دریافت کنید. مجموعه پارس کنسول علاوه بر ارائه راهنمای خرید اکانت قانونی بازی‌های محبوب مانند اف سی 24، شما را برای خرید تجهیزات و لوازم جانبی گیم نیز راهنمایی می‌کنند.

نرم افزار Ontrack EasyRecovery؛ بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال adata!

یکی دیگر از بهترین نرم‌افزارهای بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال Ontrack EasyRecovery است. استفاده از نر‌افزار ریکاوری Ontrack EasyRecovery بسیار آسان بوده و در کمترین زمان ممکن می‌توانید اطلاعات را بازگردانید. Ontrack EasyRecovery شاید نتواند تمام اطلاعات را بازگرداند اما می‌تواند تمام فیلم‌هایتان را برگرداند. استفاده ازOntrack EasyRecovery کاملا رایگان بوده و نسخه پولی ندارد. در ادامه راهکارهای مرحله به مرحله برای استفاده از نرم‌افزار ریکاوری هارد اکسترنال را برایتان شرح می‌دهیم:

 • وارد صفحه اصلی نرم‌افزار شوید و فایل مورد نظر خود را انتخاب کنید.
 • در مرحله بعد شما 5 انتخاب داشته و می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید و گزینه Continue را بزنید.
 • با گزینه Hard Drive می‌توانید فایل‌ها را ریکاوری کنید.
 • در مرحله بعد وارد فایل مورد نظر شوید و گزینه start را کلیک کنید این امر می‌تواند از چند دقیقه تا چند ساعت زمان ببرد.
 • پس از آن لیستی از فایل‌های پاک شده بارگذاری می‌شود و شما باید با گزینه Save File فایل‌های مورد نظر خود را بازیابی کنید.

شما می‌توانید در کنار خرید نسخه پریمیوم ریکاوری هارد اکسترنال، به خرید اکانت قانونی پلی استیشن در سایت پارس کنسول بپردازید تا بازی‌هایتان را به صورت آنلاین و آفلاین تجربه کنید.

عواملی که باعث حذف اطلاعات بر روی هارد اکسترنال می‌شودچه عواملی باعث حذف اطلاعات بر روی هارد اکسترنال می‌شود؟

پس از معرفی نرم‌افزار و روش استفاده از آن حال نوبت به راهکارهایی برای پیشگیری از پاک شدن اطلاعات بر روی هارد اکسترنال است. نگهداری مناسب از هارد اکسترنال از هرگونه پاک شدن اطلاعات جلوگیری می‌کند. عواملی باعث حذف شدن اطلاعات هارد اکسترنال شده که اگر آن‌ها را با دقت بیاموزید از پاک شدن داده‌ها جلوگیری می‌کنید. در ادامه راهکارهایی برای پیشگیری از پاک شدن داده‌های هارد اکسترنال را برایتان شرح می‌دهیم:

 • هاردهای اکسترنال از قوی‌ترین و جدید‌ترین تا ضعیف‌ترین و قدیمی‌ترین نسبت به ضربه حساس‌اند. از هرگونه ضربه به هارد اکسترنال جلوگیری کنید.
 • ویروسی شدن هارد اکسترنال باعث حذف شدن اطلاعات می‌شود. سعی کنید از ریختن هرگونه برنامه مضر و ناشناخته بر روی هارد خود جلوگیری کنید. ویروسی شدن هارد اکسترنال موجب بروز مشکلات سخت‌افزاری می‌شود.
 • گاهی نیز عوامل دیگر مانند نوسان برق موجب پاک شدن اطلاعات موجود در هارد اکسترنال می‌شود. تنها پیشنهاد ما این بوده که در هنگامی که کارتان با هارد اکسترنال تمام می‌شود آن را از لپ‌تاپ و پی‌سی خود جدا کنید.

در پارس کنسول علاوه بر اطلاعات در زمینه بازیابی داده‌های هارد اکسترنال می‌توانید درباره خرید کنسول از جمله خرید playstation 5 اطلاعات کسب کنید.

راهکارهای بدون هزینه ریکاوری هارد اکسترنال را از کارشناسان دریافت کنید؟

در این مقاله سؤال «چگونه هارد اکسترنال را ریکاوری کنیم» را پاسخ داده و نرم افزارهای مفید بازیابی اطلاعات را معرفی کردیم. از هارد اکسترنال به‌درستی محافظت کنید تا هیچ موقع نیاز به هزینه کردن و نصب نرم‌افزار ریکاوری پیدا نکنید. در صورت عدم بازیابی اطلاعات با وجود استفاده از نرم افزارها، حتما با کارشناسان و متخصصان این حوزه اربتاط بگیرید.

سعی کنید داده های مهم و اکانت قانونی بازی هایتان را بر روی هارد اکسترنال قوی قرار دهید و در نگهداری از آن دقت کنید. لازم به ذکر است که به منظور خرید اکانت جدیدترین و محبوب ترین بازی های سال می توانید به سایت پارس کنسول مراجعه کنید.

پارس کنسول بستری بزرگ، معتبر و رسمی در حوزه گیم برای خرید اکانت‌های قانونی، خرید محصولات گیمینگ، خرید گیفت کارت و خرید کنسول است. در صورت نیاز به دریافت راهنمایی تخصصی در حوزه خرید اکانت قانونی بازی‌ها، خرید کنسول و خرید تجهیزات گیمینگ می‌توانید از طریق شماره تماس‌های 02191309012 و 09020021581 با تیم پشتیبانی مجموعه پارس کنسول از ساعت 9 صبح تا 9 شب ارتباط بگیرید و راهنمایی لازم را دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *