اخبار

در رویداد Playstation 5 Showcase چه گذشت؟

Playstation 5

چند روز اخیر که اگر بخواهیم دقیق بگوییم به پنج شنبه روز بیست و هفتم شهریور ماه 99 باز می گردد، رویداد Playstation 5 Showcase در جریان قرار گرفته و در طی آن کمپانی سونی از کنسول بازی جدید خود یعنی پلی استیشن 5 رونمایی کرد. در این رویداد قیمت این کنسول بازی جدید سونی نیز اعلام شد و در کنار آن بازی های جدیدی نیز از این کنسول بازی، معرفی گردید.

Playstation 5

لازم به ذکر است که به دلیل شیوع ویروس کرونا، این رویداد به صورت کاملا آنلاین برگزار شده و خبری از جلسات حضوری و سالن اجتماعات بزرگ و مملو از جمعیت نبود. چیزی که این روزها در جای جای جهان شاهد آن هستیم و اجتماعات به هر نحوی لغو شده و تا حد امکان به صورت آنلاین برگزار می گردند.

Playstation 5

چیزی که دنبال کنندگان این رویداد بسیار منتظر آن بودند، قیمت کنسول بازی جدید سونی یعنی پلی استیشن 5 است. در واقع گیمرها به دنبال این هستند که ببینند آیا این کنسول بازی تازه ارزش خرید در برابر قیمت خود را دارد یا خیر.

با توجه به مشخصات به نسبت مشابهی که کنسول های بازی دارند و این که غالبا بازی های جدید معرفی شده قابل اجرا در کنسول های یک نسل قبل هستند، قیمت فاکتوری تعیین کننده در خرید هر کنسول بازی تازه معرفی شده به بازار خواهد بود. در حقیقت گیمرها دنبال می کنند که آیا کنسول تازه از راه رسیده با توجه به قیمت آن، ارزش خرید را دارد یا خیر؟ به این شکل در هفته گذشته نیز دیدیم که مایکروسافت به شکل کاملا رسمی از قیمت کنسول های بازی ایکس باکس سری اس و ایکس باکس سری ایکس رونمایی کرده و طی این رونمایی از قیمت زمان عرضه کنسول های بازی نسل بعد خود را نیز اعلام کرد.

قیمت کنسول بازی پلی استیشن 5 در دو نسخه از سوی کمپانی سونی اعلام شده است که در زیر به آن ها اشاره می کنیم:

  • قیمت کنسول بازی پلی استیشن 5 نسخه دیجیتالی: معادل 399 دلار
  • قیمت کنسول بازی پلی استیشن 5 نسخه همراه با دیسک درایو: معادل 499 دلار

Playstation 5

 

همان طور که مشاهده می کنید قیمت کنسول بازی پلی استیشن 5 نسخه همراه با دیسک درایو قیمتی بالاتر از کنسول بازی پلی استیشن 5 نسخه دیجیتالی دارد و احتمالا افرادی که مایل به خرید این کنسول بازی هستند، برای پرداخت قیمت پایین تر از نسخه دیجیتالی استقبال خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *