مقاله, نقد و بررسی

داستان بازی god of war ragnarok؛ خلاصه تمام وقایع در بازی!

داستان بازی god of war ragnarok

مجموعه خدای جنگ از زیباترین بازی‌های انحصاری پلی استیشن است که طرفداران زیادی در سراسر جهان دارد. جدیدترین قسمت خدای جنگ با نام god of war ragnarok، در سال 2022 برای پلی‌استیشن 4 و 5 عرضه شده است. خدای جنگ رگناروک یکی از متفاوت‌ترین داستان‌ها را در بین قسمت‌های قبل دارد که شما را هیجان زده می‌کند.

 بهتر است قبل از تجربه بازی، با خلاصه‌ای از داستان خدای جنگ رگناروک آشنا شوید تا با اطلاعات کاملی به تجربه بازی بپردازید. ما در این مقاله به بررسی داستان بازی god of war ragnarok می‌پردازیم تا شما بتوانید با بازی به‌صورت کامل آشنا شوید. پس اگر می‌خواهید خدای جنگ رگناروک را تجربه کنید؛ تا آخر این مقاله همراه پارس کنسول بمانید.

بخش اول داستان بازی خدای جنگ رگناروک؛ ماجراجویی جدید کریتوس و آترئوس!

داستان بازی خدای جنگ رگناروگ، سه سال بعد از وقایع قسمت قبلی روایت می‌شود. حال، فیمبل وینتر از راه رسیده و تمام سرزمین میدگارد پوشیده از برف شده است. فریا یکی از طلسم‌های اودین را شکسته و توانایی مبارزه با کریتوس را پیدا کرده است. فریا همچنان قصد دارد تا انتقام بالدر را از کریتوس بگیرد و او را از بین ببرد.

کریتوس و آترئوس باید برای نبردهای بزرگ آماده شوند تا از رگناروک جان سالم به در ببرند. در همین حین آترئوس پسر کریتوس به دنبال راز تیر نورس است و به دنبال آن شی می‌گردد. تیر نورس باعث می‌شود تا کنترل لشکر اودین را در دست بگیرد. کریتوس با این نقشه مخالفت کرده و آترئوس را سخت سرزنش می‌کند. پس از مخالفت‌های پدر، آترئوس احساساتی شده و تبدیل به خرسی وحشی می‌شود. کریتوس پس از اینکه آترئوس را آرام می‌کند تصمیم می‌گیرد که برای پیدا کردن تیر نورس با آترئوس به سفری برود.

در همین حین تور و اودین در مقابل درب خانه کریتوس ظاهر می‌شوند. کریتوس از نبرد با آن‌ها خودداری کرده و به مذاکره با تور و اودین می‌پردازد. اودین به کریتوس می‌گوید که باید از ریختن خون ایسیری‌ها و ماجراجویی آترئوس برای یافتن تیر نورس جلوگیری کند. پس از اینکه کریتوس قبول نمی‌کند نبردی بین تور و کریتوس شکل می‌گیرد.

شما می‌توانید علاوه بر کسب اطالاعات درباره داستان بازی god of war ragnarok؛ برای خرید انواع اکانت قانونی از جمله کالاف دیوتی مدرن وارفار به سایت پارس کنسول مراجعه کنید.

شروع سفر کریتوس و آترئوسبخش دوم داستان بازی خدای جنگ رگناروک؛ شروع سفر کریتوس و آترئوس!

پس از نبرد سخت بین کریتوس و تور، کریتوس به خانه بازمی‌گردد و تصمیم می‌گیرد تا به همراه پسرش آترئوس سفری خطرناک را شروع کند. کریتوس و آترئوس پس از گشت و گذار در محل کار سیندری و بِراک به سرزمین دورف‌ها سفر می‌کنند. آن‌ها پس از نبردهای طولانی، خدای جنگ نورس را پیدا می‌کنند.

خدای جنگ نورس بر خلاف تصورات آترئوس به هیچ جنگی میلی ندارد و از صدمه به هر موجودی بی‌اعتنایی می‌کند. نورس می‌پذیرد تا در پیدا کردن تیر به کریتوس و آترئوس کمک کند. نورس به همراه کریتوس و آترئوس به محل کار سیندری و بِراک بازمی‌گردد. در همین حین آترئوس تصمیم می‌گیرد تا از آن‌جا به‌صورت مخفیانه خارج شود تا با مار یورمونگاند ملاقات کند. زمانی که آترئوس یورمونگاند را ملاقات کرده و سولات خود را بیان می‌کند، یورمونگاند فقط اسم آیرن‌وود را به او می‌گوید. پس از آن آترئوس خطر می‌کند و به سراغ فریا می‌رود. آترئوس از فریا درخواست می‌کند تا او دست از سر کریتوس بردارد.

اما فریا در تصمیم خود مصر است و تا کریتوس را نکشد، آرام نمی‌گیرد. پس از سفر آترئوس، کریتوس و نورس به الف‌هایم، متوجه می‌شوند که رگناروگ تمام 9 قلمرو را نابود نمی‌کند. بلکه می‌تواند تنها برای آزگارد خطرناک باشد و 8 قلمرو می‌تواند از رگناروک نجات یابد. کریتوس که نمی‌خواهد وارد جنگ با آزگارد شود به همراه تیر و آترئوس به محل کار سیندری و بِراک باز می‌گردند.

لازم به ذکر است که گیمرها می‌توانند در کنار آشنایی با داستان بازی god of war ragnarok؛ برای خرید انواع اکانت قانونی از جمله مارول اسپایدرمن ۲ به سایت پارس کنسول سری بزنند.

بخش سوم داستان بازی خدای جنگ رگناروک؛ ورود به جنگل آیرون وود!

آترئوس با کریتوس مخالفت می‌کند و با عصبانیت فراوان به اتاق می‌رود. آترئوس گوی کوچکی که از کریتوس مخفی نگهداشته بود را در دست داشت و آرام آرام به خواب رفت. آترئوس در همین حین کلمه آیرون وود را تکرار می‌کند و وارد جنگل آیرون وود می‌شود. آترئوس در جنگل آیرون وود با جاینتی به نام انگربودا آشنا می‌شود.

آترئوس تصویری در تابلوی پیشگویی می‌بیند که کریتوس در بغل او کشته شده است. همین امر باعث می‌شود تا آترئوس نسبت به پیشگویی‌ها دلسرد شود. آترئوس با انگربودا همراه می‌شود و با مارد بزرگ غول پیکر او آشنا می‌شود. انگربودا گویی به آترئوس می‌دهد که در آن روح جاینت‌ها وجود دارد. پس از اینکه از آیرون وود بر می‌گردد با چهره عصبانی کریتوس روبه‌رو می‌شود. در همین حین فریا به آن‌ها حمله و کریتوس را زخمی می‌کند.

آترئوس خشمگین می‌شود و به سمت فریا حمله می‌کند. کریتوس با جلوگیری از حمله آترئوس باعث آرام شدن فریا می‌شود. فریا تصمیم می‌گیرد تا به همراه کریتوس و آترئوس به مقبره خدایان ونیر برود تا طلسم اودین را از بین ببرد. در آن مکان با فریر، برادر فریا روبه‌رو می‌شوند و طلسم اودین را نابود می‌کنند. این سفر باعث شد تا فریا و کریتوس بیشتر یکدیگر را بشناسند و برای هدفی واحد همکاری کنند. پس از کسب موفقیت، فریا همراه با کریتوس و آترئوس به خانه سیندری و بِراک بر می‌گردند.

لازم به بیان است که گیمرها می‌توانند در کنار آشنایی با داستان بازی god of war ragnarok؛ برای خرید انواع اکانت قانونی از جمله خرید fc24 به سایت پارس کنسول سری بزنند.

بخش چهارم داستان خدای جنگ رگناروک؛ سفر آترئوس به آزگارد!

کریتوس برای دانستن سفر آترئوس به آیرون وود او را تحت فشار می‌گذارد. سایر کرکترها نیز در کنار کریتوس پافشار می‌کنند تا دلیل غیب شدن آترئوس را بدانند. در همین حین آترئوس تبدیل به خرسی می‌شود و از آن‌جا فرار می‌کند. آترئوس تصمیم می‌گیرد تا به آزگارد برود. کریتوس نیز شک کرده که آترئوس در زمان غیبتش به آزگارد رفته است. سپس کریتوس تصمیم می‌گیرد تا به آزگارد برود.

آترئوس در آزگارد با شخصیت‌هایی همچون هایمدال، ترود(دختر تور)، سیف(همسر تور) و اودین روبه‌رو می‌شود. اودین به آترئوس پیشنهاد می‌دهد تا برای پیدا کردن ماسکی برای دیدن شکاف جهان که پشت آن دانشی ابدی در جریان است به او کمک کند. آترئوس تصمیم می‌گیرد تا به آن‌ها برای پیدا کردن ماسک کمک کند. کریتوس به همراه فریا و سه خواهر سرنوشت، به دنبال راهی برای نجات آترئوس می‌گردند. کریتوس در سرزمین دورف‌ها به‌دنبال نیزه‌ای می‌گردد تا قدرت پیش‌بینی هایمدال را از بین ببرد و از کشته شدن آترئوس جلوگیری کند. در طرف دیگر ماجرا آترئوس موفق می‌شود تا تکه‌ای از ماسک را پیدا کند.

اما با اعتماد و احساساتی شدن گرگی خطرناک به نام گارم را آزاد می‌کند که توانایی باز کردن پورتالی بین جهان‌های مختلفی دارد. سپس تمام موجودات جهنمی از طریق پورتال به جهان وارد می‌شوند و آترئوس به دلیل این خرابکاری به سوی پدرش کریتوس باز می‌گردد. آترئوس به خانه سیندری می‌رسد و با ناامیدی فراوان با کریتوس روبه‌رو می‌شود. کریتوس تصمیم می‌گیرد تا به پسرش برای رد شدن از مشکلات کمک کند. آن‌ها هل‌هایم می‌روند تا با گارم مبارزه کنند.

نبرد با گارم و هایمدال در داستان گاد آف رگناروکبخش پنجم داستان خدای جنگ رگناروک؛ نبرد با گارم و هایمدال!

آن‌ها با گارم به مبارزه می‌پردازند و آترئوس متوجه می‌شود که روح گارم در خنجر او نهفته است. او از طریق خنجر روح گارم را بازمی‌گرداند و زندگی دوباره‌ای به او می‌دهد. آن‌ها پس از پیروزی در این نبرد مطلع می‌شوند که لشکر فریر برادر فریا، توسط هایمدال مورد حمله قرار گرفته است. کریتوس که دیگر به خدا کشی علاقه‌ای ندارد از سر اجبار به کمک فریر می‌‎شتابد.

کریتوس چاره‌ای جز کشتن هایمدال ندارد و به همراه آترئوس موفق می‌شوند تا ماه را به آسمان برگردانند. آترئوس پیشنهاد  می‌دهد تا قبل از اینکه اودین از کشته شدن هایمدال مطلع شود به آزگارد بازگردد تا تکه‌های ماسک را کامل کند و ماسک را برای پایان دادن به رگناروک بدزد. در آخرین ماموریت آترئوس موفق می‌شود تا ماسک را کامل کند اما در لحظه آخر تور توسط همسرش ترغیب می‌شود تا آترئوس را بکشد. آترئوس موفق می‌شود تا از آزگارد فرار کند.

در همین حین آن‌ها متوجه می‌شوند که اودین همان تیر نورس است و براک به او می‌گوید که باید از حالت عادی خود خارج شود. در این زمان براک توسط خدای نورس کشته می‌شود. کریتوس و آترئوس با موجودی آتشین به نام Surtr آشنا می‌شوند که اگر این موجود با هیولای یخی Sinmara ترکیب شود می‌تواند هیولای رگناروک را به‌وجود آورد. کریتوس بدون قربانی کردن Surtr از طریق تیغه‌های آتشینش به Sinmara ضربه می‌زند تا فرایند به‌وجود آمدن هیولای رگناروک طی شود. پس از آن کریتوس به خواب می‌رود و با فی، همسرش دیدار می‌کند.

بخش آخر داستان خدای جنگ رگناروک؛ نبردی سهمگین در برابر اودین!

کریتوس پس از مکالمه با همسرش بیشتر از هر زمانی آماده فداکاری برای همراهانش است. او تصمیم می‌گیرد تا لشکر سرزمین‌های مختلف را در مقابل اودین رهبری کند. اودین از مردم عادی به‌عنوان سپر انسانی استفاده می‌کند. تور نیز به مار یورمونگاند حمله می‌کند و او را به گذشته می‌فرستد.

همچنین ترود دختر تور، به آترئوس می‌پیوندد و او را در این نبرد همراهی می‌کند. در این هنگام نبردی بین تور و کریتوس شروع می‌شود و کریتوس موفق می‌شود تا تور را شکست دهد. کریتوس تور را نمی‌کشد و او را رها می‌کند. اودین که از این عمل کریتوس عصبانی شده، تور را به صورت وحشیانه‌ای می‌کشد. حال تمام شخصیت‌ها در برابر اودین به مبارزه می‌پردازند. در همین حین آترئوس ماسک را نابود می‌کند و موجب عصبانیت اودین می‌شود. آن‌ها اودین را داخل گویی زندانی می‌کنند و سیندری آن‌ را نابود می‌کند تا اودین دیگر به جهان بازنگردد.

آن‌ها با فداکاری فریر از آزگارد خارجی می‌شوند و جنگ پایان می‌یابد. حال تمام شخصیت‌ها به ماجراجویی شخصی خود می‌پردازند و آترئوس از کریتوس برای ماموریت برگرداندن روح جاینت‌ها خداحافظی می‌کند. در آخر کریتوس در تابلوی پیشگویی، خود را می‌بیند که دیگر خدا کش و نماد جنگ طلبی نیست؛ بلکه نماد صلح و قهرمان مردم است.

داستان بازی god of war ragnarok را در پارس کنسول بخوانید!

در این مقاله به بررسی داستان بازی god of war ragnarok پرداختیم. شما می‌توانید قبل از خرید بازی خدای جنگ رگناروک با داستان بازی آشنا شوید تا بتوانید تجربه‌ای مهیج از بازی را برای خود به ارمغان بیاورید. اگر در زمان تجربه بازی متوجه داستان آن نشدید می‌توانید از این مقاله استفاده کنید تا از تمام وقایع مطلع شوید.

داستان بازی god of war ragnarok را در پارس کنسول از دست ندهید. پارس کنسول بزرگ‌ترین سایت رسمی در حوزه گیم برای خرید اکانت‌های قانونی، خرید تجهیزات گیمینگ، خرید گیفت کارت و خرید کنسول است. شما می‌توانید برای خرید محصولات گیمینگ و دریافت اطلاعات بیشتر از طریق شماره تماس 02191309012 و 09020021581 با کارشناسان پارس کنسول ارتباط برقرار کنید.

سوالات متداول:

خدای جنگ رگناروک در چه سالی و برای چه پلتفرمی عرضه شده است؟

خدای جنگ رگناروک در سال 2022 برای پلتفرم‌های پلی استیشن 4 و 5 عرضه شده است.
خدای جنگ رگناروک توسط چه استودیویی ساخته و عرضه شده است؟

خدای جنگ رگناروک توسط استودیو سنتا مونیکا ساخته و توسط سونی اینتراکتیو انترتینمنت عرضه شده است.

داستان خدای جنگ رگناروک چند ساعت است؟

برای پایان دادن به 100 درصد بازی به 60 تا 70 ساعت زمان نیاز دارید.

خدای جنگ رگناروک را از کجا خریداری کنیم؟

شما می‌‌توانید اکانت قانونی خدای جنگ رگناروک را در تمام ظرفیت‌ها از سایت رسمی پارس کنسول خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *