مقاله

فریم ریت چیست و بهترین نرخ فریم برای بازی کدام است؟ تجربه پرسرعت و بدون لگ بازی‌های ویدیویی!

فریم ریت چیست و بهترین نرخ فریم برای بازی کدام است

تجربه پرسرعت بازی‌های ویدیویی به عوامل مختلفی بستگی دارد. فریم ریت از اصطلاح‌های مهم دنیای گیم است که حتما باید با آن آشنا شوید. اکثر گیمرها به دنبال راهی می‌گردند تا با بهترین نرخ فریم به تجربه بازی‌ها بپردازند. در واقع تاثیر بسیاری زیادی در نحوه عملکرد شما در بازی دارد و با بهترین راهکارها می‌توان آن را افزایش داد.

 اما سوال این است که فریم ریت چیست؟ بهترین نرخ فریم برای بازی کدام است؟ چرا فریم ریت برای گیمر مهم است؟ شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نرخ فریم و تجربه پرسرعت و بدون لگ بازی‌های ویدیویی تا آخر این مقاله همراه پارس کنسول بمانید.

فریم ریت چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟؛ واحد اندازه‌گیری تصاویر در بازی‌ها!

فریم ریت یا FPS؛ واحد اندازه‌گیری تصاویر بازی‌های ویدیویی در یک ثانیه است. در واقع ویدیوها از کنار هم قرار گرفتن عکس‌های متعددی ساخته می‌شوند. لازم است بدانید که فریم ریت سرعت این تصاویر را اندازه‌گیری می‌کند و عددی را به شما نشان می‌دهد. هر چقدر سرعت تصاویر در محتوای ویدیویی بیشتر باشد، شما می‌توانید با عملکرد بهتری به تجربه بازی‌ها بپردازید. به طور کلی با دانستن نرخ فریم می‌توانید عملکرد خود را در بازی کنترل کنید و در صورت پایین بودن آن از روش‌هایی استفاده کنید.

شما می‌توانید علاوه بر آشنایی با فریم ریت و ویژگی‌های آن؛ برای خرید انواع اکانت قانونی از جمله خرید fc24 به سایت پارس کنسول مراجعه کنید.

تاثیرات فریم ریت در بازی

چرا فریم ریت برای گیمرها ارزشمند است؟ تاثیرات فریم ریت در بازی!

فریم ریت برای گیمرها بسیار مهم و ارزمشند است تا بتوانند بهترین تجربه از بازی‌های ویدیویی را برای خود به ارمغان بیاورند. عوامل بسیاری در بازی ویدیویی به فریت ریت وابسته است که باید آن‌ها را بدانید. در ادامه دلایل مهم بودن نرخ فریم را برای شما گیمرها دسته‌بندی می‌کنیم تا اطلاعات خود را افزایش دهید:

  • فریم ریت به شما این امکان را می‌دهد تا به صورت روان به تجربه بازی‌ها بپردازید.
  • با شناخت فریم ریت می‌توانید کیفیت تصاویر خود را افزایش دهید.
  • در طول بازی به شما این امکان را می‌دهد تا واکنشی سریع از خود نشان دهید.
  • به شما این امکان را می‌دهد تا در رقابت‌های آنلاین و بتل رویال بهترین عملکرد را به ارمغان بیاورید.

به طور کلی با شناخت فریم ریت می‌توانید تغییراتی بر روی بازی اعمال کنید تا رقابای خود را در سریع‌ترین زمان ممکن شکست دهید. پس حتما به این نکات توجه‌ای فراوان کنید.

لازم به توجه است که گیمرها می‌توانند علاوه بر کسب اطلاعات درباره نرخ فریم در بازی، برای خرید انواع اکانت قانونی از جمله اکانت قانونی Stellar blade به سایت پارس کنسول سری بزنند.

آشنایی با نرخ‌های فریم؛ بهترین نرخ فریم در بازی کدام است؟

گیمرها باید با نرخ‌های فریم آشنا شوند تا بتوانند عملکرد خود را در بازی بهبود ببخشند. بالا بودن نرخ فریم باعث می‌شود تا گیمرها در کمترین زمان ممکن سریع‌ترین واکنش را نشان دهند و به پیروزی برسند. البته لازم به ذکر است که هر بازی‌‌ای در کنسول و پی‌سی نیاز به نرخ فریم بالایی ندارد و شما می‌توانید با نرخ فریم پایین به تجربه آن‌ها بپردازید. در جدول زیر هر کدام از نرخ‌های فریم را برای گیمرها دسته‌بندی کرده‌ایم تا با آن‌ها آشنا شوید:

نرخ 30 فریم به پاییناین فریم ریت به هیچ عنوان مناسب بازی‌های ویدیویی نیست و بدون شک، باعث لگ و کندی بازی می‌شود. لازم است بدانید که این نرخ فریم بیشتر برای سینما و تلویزیون مورد استفاده قرار می‌گیرد.
نرخ 30 فریم بر ثانیهاین فریم ریت برای بازی‌های ویدیویی قابل قبول است. اما باید بدانید که کیفیت و سرعت ایده‌آلی به شما نمی‌دهد و ممکن است برای گیمرهای حرفه‌ای مناسب نباشد.
نرخ 60 فریم بر ثانیهدر این فریم ریت می‌توانید بازی‌های خود را به صورت روان اجرا کنید و نهایت لذت را ببرید. کنسول پلی استیشن 4 و بیشتر کنسول‌های نسل هشتم، نرخ 60 فریم بر ثانیه را به شما می‌دهد.
نرخ 120 فریم بر ثانیهاین نرخ فریم برای گیمرهای حرفه‌ای بسیار مناسب است. شما می‌توانید با این نرخ فریم در انواع مسابقات شرکت کنید و بهترین عملکرد را در بازی‌های بتل رویال به ارمغان بیاورید. پلی استیشن 5 و بسیاری از کنسول‌های نسل نهم، فریت ریت 120 را به شما اهدا می‌کنند.

به طور کلی نرخ 60 و 120 فریم بر ثانیه می‌تواند بهترین تجربه از بازی‌های ویدیویی را برای گیمر به ارمغان بیاورند. البته شما می‌تواند با فریت ریت 60 نیز به صورت حرفه‌ای به تجربه بازی‌ها بپردازید.

لازم به ذکر است که گیمرها می‌توانند در کنار آشنایی با نرخ‌های فریم؛ برای خرید پلاس اکسترا و ابزارهای کاربردی کنسول‌های گیمینگ به سایت پارس کنسول مراجعه کنند.

 

راهکارهایی برای افزایش فریم ریت؛ سرعت و کیفیت بهینه در بازی‌های ویدیوی!

بسیاری از گیمرها از پایین بودن نرخ فریم شکایت می‌کنند و نمی‌توانند آن را افزایش دهند. شما می‌توانید به راحتی با انجام بسیاری از راهکارها به بالاترین نرخ فریم ممکن در بازی دست پیدا کنید. در ادامه برای شما بهترین راهکارها را لیست کرده‌ایم تا بدون هیچ مشکلی بتوانید فریم ریت خود را افزایش دهید:

  • سعی کنید تنظیمات گرافیکی پی‌سی و کنسول خود را کاهش دهید.
  • سیستم خود را اورکلالک کنید تا فریت ریت افزایش یابد.
  • درایوهای گرافیکی خود را بروزرسانی کنید.
  • سعی کنید سخت‌افزار سیستم خود را ارتقاء دهید.
  • برنامه‌های غیر ضروری را ببندید.
  • از کارت گرافیک مناسبی برای اجرای بازی‌های استفاده کنید.

با انجام این روش‌ها می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن فریم ریت را افزایش دهید. حتما به این نکات توجه کنید و سعی کنید تنظیمات گرافیکی خود را تا حد معمولی کاهش دهید.

در پارس کنسول با فریت ریت و بهترین نرخ فریم در بازی آشنا شوید!

در این مقاله با فریم ریت و بهترین نرخ فریم در بازی آشنا شدید. همانطور که دانستید نرخ فریم بسیار در بازی نقش مهمی دارد و شما باید برای تجربه عالی بازی‌ها به آن توجه کنید. همچنین در این مقاله شما را با بهترین راهکارها برای افزایش نرخ فریم آشنا کردیم. حتما از این نکات استفاده کنید تا بتوانید رقابای خود را در بازی شکست دهید. نرخ 60 فریم بر ثانیه می‌تواند بسیار به شما کمک کند و عملکردتان را در بازی بهبود دهد.

شما می‌توانید در سایت رسمی پارس کنسول با فریم ریت و بهترین نرخ فریم در بازی آشنا شوید. پارس کنسول مرجعی معتبر و رسمی در حوزه گیم برای خرید گیفت کارت، اکانت‌های قانونی، خرید ابزارهای گیمینگ و خرید کنسول است. شما می‌توانید برای خرید محصولات گیمینگ و دریافت اطلاعات بیشتر از طریق شماره تماس 02191309012 و 09020021581 با کارشناسان پارس کنسول ارتباط برقرار کنید.

شما می‌توانید نظرات خود در رابطه با فریم ریت و بهترین نرخ فریم برای بازی را در قسمت کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید. همچنین می‌توانید بهترین راهکارها برای افزایش نرخ فریم را به دیگر مخاطبان سایت پارس کنسول معرفی کنید. از اینکه تا آخر این مقاله همراه سایت پارس کنسول ماندید سپاس‌گزاریم.

سوالات متداول:

فریت ریت بازی چیست؟

فریم ریت یا FPS؛ واحد اندازه‌گیری تصاویر بازی‌های ویدیویی در یک ثانیه است.

چرا فریم ریت مهم است؟

بهبود تصاویر، روان بودن بازی، افزایش سرعت و غیره از ویژگی‌های مهم فریت ریت است که گیمرها باید آن را بدانند.

بهترین نرخ فریم در بازی کدام است؟

نرخ 60 و 120 فریم بر ثانیه از بهترین فریم ریت‌ها برای بازی است که گیمرها می‌توانند از آن بهره ببرند.

بدترین نرخ فریم در بازی کدام است؟

نرخ فریم 30 به پایین از بدترین فریم ریت‌ها است که تنها مناسب سینما و تلویزیون است.

بهترین راهکارها برای افزایش فریم ریت کدام است؟

کاهش تنظیمات گرافیکی؛ استفاده از سخت‌افزاری مناسب، بروزرسانی درایو گرافیکی و غیره از بهترین راهکارها برای افزایش فریم ریت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *