آموزش ps5 / ps4, مقاله

پینگ چیست و چگونه پینگ بازی را کاهش دهیم؟

پینگ چیست و چگونه پینگ بازی را کاهش دهیم؟

پینگ به مدت زمانی که طول می‌کشد تا دستگاه شما درخواستی را به سرور ارسال و پاسخ را دریافت کند، اشاره دارد. در بازی‌های آنلاین، پینگ نقش مهمی در تعیین پاسخگویی و کیفیت کلی اتصال شما ایفا می‌کند. پینگ بالا می‌تواند منجر به تاخیر، لاستیک و سایر مشکلاتی شود که می‌تواند تجربه بازی شما را به شدت تحت تاثیر قرار دهد. بر این اساس مس خواهیم در این مقاله سؤال «پینگ چیست و چگونه پینگ بازی را کاهش دهیم؟» را پاسخ داده و به بررسی اثر پینگ بر عملکرد بازی بپردازیم. پس تا انتها با ما همراه باشید.

پینگ چیست؟ زمان حرف اول را می‌زند!

پینگ (Ping) مدت زمان ارسال و انتقال پیام از کاربر و دریافت پاسخ از سرور است. پینگ یک معیار اساسی در بازی‌های آنلاین است که می‌تواند تجربه بازی شما تحت تأثیر قرار دهد. پینگ نشان دهنده مدت زمانی است که دستگاه شما برای ارسال درخواست به سرور و دریافت پاسخ نیاز دارد. واحد اندازه‌گیری پینگ میلی ثانیه است و هرچه پینگ کمتر باشد، اتصال شما سریعتر و روانتر خواهد بود و در نتیجه تجربه بازی بهتری خواهید داشت.

پینگ بالا در بازی‌های آنلاین به این معنی است که دستگاه شما برای ارسال و دریافت داده‌ها از سرور زمان بیشتری می‌خواهد.. پینگ بالا عملکرد سیستم شما را کاهش داده و تجربه ناخوشایندی از بازی آنلاین به جا می‌گذارد. از سوی دیگر، پینگ کم نشان دهنده یک اتصال سریع و پایدار است و در نتیجه تجربه بازی روانی را به همراه دارد. با توجه اهمیت پایین بودن پینگ در بازی‌های آنلاین، در ادامه همراه با مجموعه پارس کنسول راهکارهای کاهش پینگ بازی را ارائه می‌کنیم.

چگونه پینگ بر عملکرد بازی تأثیر می‌گذارد؟

چگونه پینگ بر عملکرد بازی تأثیر می‌گذارد؟

پینگ نقش مهمی در تعیین پاسخگویی و کیفیت کلی اتصال شما در بازی آنلاین دارد. پینگ بالا می‌تواند مشکلات مختلفی ایجاد کند از جمله مهم‌ترین مشکلات ایجاد شده به دلیل بالا بودن پینگ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تاخیر (یک پینگ بالا می‌تواند منجر به تاخیرهای قابل توجهی بین ورودی‌های شما و پاسخ‌های سرور شود و باعث کند شدن بازی شود)
 • ایجاد پدیده Rubberbanding (Rubberbanding به پدیده‌ای اشاره دارد که در آن به نظر می‌رسد کاراکتر شما به سمت جلو حرکت می‌کند و سپس ناگهان به موقعیت قبلی خود باز می‌گردد و در نتیجه یک تجربه بازی خسته کننده و غیرقابل تحمل را ایجاد می‌کند)
 • قطع ارتباط (پینگ بالا می‌تواند باعث قطع مکرر از سرور و تجربه بازی ضعیف شود)

با توجه به مشکلات عمیقی که پینگ در اجرای بازی آنلااین ایجاد می‌کند، ضروری است که روش‌های کاهش پینگ بازی را بدانید. تا با خرید پلی استیشن، اکانت قانونی و گیفت کارت‌ها بتوانید اوج هیجان بازی‌های محبوب خود را تجریه کنید.  

اولین راهکارهای کاهش پینگ بازی؛ ساده‌ترین راهکارها کدام است؟

در آموزش کاهش پینگ در بازی آنلاین می‌توانیم به چند راهکار ساده اما کاربردی اشاره داشته باشید. برای کاهش پینگ می‌توانید راهکارهای اولیه زیر را امتحان کنید:

 • یک سرور نزدیک به موقعیت مکانی خود انتخاب کنید
 • به جای اتصال بی‌سیم از اتصال سیمی استفاده کنید
 • تمام برنامه‌های غیر ضروری که در پس زمینه اجرا می‌شوند را ببندید
 • هرگونه فعالیت پهنای باند فشرده مانند دانلود فایل‌های حجیم را غیرفعال کنید
 • اتصال اینترنت خود را ارتقا دهید یا به ارائه‌دهنده پایدارتر و سریع‌تر بروید
 • سرورهای بازی مختلف را امتحان کنید تا سروری را که کمترین پینگ را دارد پیدا کنید

به کار بردن هر کدام از راهکارهای مطرح شده می‌تواند تا حد زیادی پینگ بازی آنلاین را برای شما کاهش دهد. پس از کاهش پینگ می‌توانید با خیال راحت برای خرید فیفا 23 اقدام کنید و مسابقات فوتبال را در زمین مجازی و پرهیجان پیش ببرید.

از راهکارهای حرفه‌ای‌تر برای کاهش پینگ بازی استفاده کنید!

در برخی از مواقع با وجود نزدیک شدن به مودم، اتصال از طریق کابل، بستن برنامه‌های پیش زمینه و غیره، پینگ بازی کاهش نیافته و مشکلات اجرای بازی آنلاین همچنان پابرجا است. در این گونه موارد بهتر است از راهکارهای حرفه‌ای‌تر برای کاهش پینگ استفاده کنید. از جمله روش‌های حرفه‌ای کاهش پینگ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • از سرورهای منطقه‌ای برای اتصال به اینترنت استفاده کنید
 • از سرورهای اختصاصی کاهش پینگ استفاده کنید
 • در صورت قدیمی بودن مودم، مودم را تعویض کرده و آن را به مدل‌های بالاتری ارتقا دهید
 • در نهایت با شرکت ارائه کننده اینترنت خود تماس بگیرید و بخواهید دلیل پینگ را بررسی کند

لازم به ذکر است که بهتر است قبل از خرید سرورهای اختصاصی پینگ یا خرید مودم‌های گیمینگ، با متخصصین این حوزه مشورت کنید. پس از خرید مودم گیمینگ و خرید اکانت قانونی PS5 می‌توانید به برترین بازی‌های جهان دسترسی داشته باشید و از اجرای بازی‌های آنلاین همراه با دوستانتان لذت ببرید.

اموزش کاهش پینگ در بازی آنلاین

اموزش کاهش پینگ در بازی آنلاین را از کارشناسان مجموعه پارس کنسول دریافت کنید!

در این مقاله سؤال «پینگ چیست و چگونه پینگ بازی را کاهش دهیم» را پاسخ داده و روش‌های کاهش پینگ بازی را ارائه کردیم. پینگ تأخیر زمانی در دریافت و ارسال پیام از سرور بوده و برای گیمرها بسیار آزاردهنده است. چرا که سرعت و عملکرد سیستم در بازی‌های رقابتی و آنلاین را به شدت تحت تأثیر قرار می‌دهد.

راهکارهای ارائه شده در این مقاله از جمله روش‌های کاربردی کاهش پینگ است. اما در صورت نیاز به آموزش بیشتر در حوزه کاهش پینگ بازی می‌توانید از طریق شماره تماس 09020021581 با کارشناسان مجموعه پارس کنسول ارتباط بگیرید. پارس کنسول یکی از مراجع اصلی بازی در ایران است و در زمینه خرید کنسول پلی استیشن، گیفت کارت پلی استیشن، لوازم و تجهیزات جانبی گیم، بهترین بازی‌های سال و غیره فعالیت می‌کند. تیم پشتیبانی پارس کنسول در هفت روز هفته از ساعت 10 صبح تا 10 شب پاسخگوی سؤالات شما خواهند بود. همراه با پارس کنسول از اجرای بازی‌های خود لذت ببرید.

سوالات متداول

پینگ خوب برای بازی چیست؟

پینگ کمتر از 100 میلی‌ثانیه برای بازی خوب در نظر گرفته می‌شود. با این حال، پینگ ایده‌آل به عوامل مختلفی مانند موقعیت مکانی، سرعت اتصال به اینترنت و سروری که روی آن بازی می‌کنید بستگی دارد.

آیا VPN می‌تواند پینگ را در بازی‌های آنلاین کاهش دهد؟

بله، یک VPN بازی می‌تواند با مسیریابی ترافیک شما از طریق سروری که به سرور بازی نزدیک‌تر است، به کاهش پینگ در بازی‌های آنلاین کمک کند. VPN می‌تواند باعث کاهش مسافتی شود که داده‌های شما باید طی کنند. در نتیجه پینگ کمتر و تجربه بازی بهتری خواهید داشت.

آیا می‌توانم پینگ را در اتصال بی سیم کاهش دهم؟

در حالی که اتصال سیمی همیشه سریع‌تر و پایدارتر از اتصال بی سیم است، راه‌هایی برای کاهش پینگ در اتصال بی سیم وجود دارد. به عنوان مثال، کاهش فاصله بین دستگاه و روتر، جلوگیری از تداخل سایر دستگاه‌ها و ارتقاء روتر می‌تواند به کاهش پینگ در اتصال بی‌سیم کمک کند.

چگونه پینگ را کاهش دهیم اندروید؟

برای کاهش پینگ در اندروید می‌توانید از راه‌هایی مانند کاهش فاصله با روتر، بستن برنامه‌های غیرضروری، قطع اتصال برنامه‌های حجیم و ارتقا روتر اشاره کرد.

چگونه پینگ اینترنت گوشی را کاهش دهیم؟

کاهش پینگ اینترنت گوشی از طریق اتصال به سرورهای اختصاصی، کم کردن فاصله دستگاه با روتر، جلوگیری از تداخل دستگاه‌ها، اتصال به سرورهای بازی و غیره امکان‌پذیر است.

چگونه پینگ فری فایر را کاهش دهیم؟

به منظور کاهش پینگ در بازی فری فایر، کلاف، پابجی و غیره با توجه به دستگاه خود می‌توانید روش‌های متفاوتی را به کار ببرید. در صورت اجرای بازی با استفاده از کامپیوتر، سعی کنید که دستگاه را به صورت مستقیم به مودم وصل کنید. اگر از طریق گوشی بازی را اجرا می‌کنید نیز می‌توانید فاصله خود با روتر را کاهش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *