آموزش ps5 / ps4, مقاله

چرا هات اسپات وصل نمی شود؟ راهکارهای حل این مشکل را بشناسید!

چرا هات اسپات وصل نمی‌شود

برای به‌روزرسانی بازی‌ها و بازی به صورت آنلاین لازم است که کنسول شما به هات اسپات متصل باشد. به این ترتیب اتصال اینترنت برقرار شده و شما می‌توانید بازی‌ها را آپدیت کرده و به صورت آنلاین نیز بازی کنید. گاهی ممکن است که کنسول به هات اسپات متصل نشده و شما نتوانید آپدیت‌ها را انجام داده یا آنلاین بازی کنید. اولین سوال ایجاد شده در ذهن شما این است که چرا هات اسپات وصل نمی‌شود؟ این مشکل دلایل مختلفی دارد. با ما همراه باشید تا در این مقاله سؤال «چرا هات اسپات وصل نمی‌شود؟» را پاسخ دهیم و راهکارهای رفع مشکل را بیان کنیم.

دلایل وصل نشدن هات اسپات گوشی به کنسول

در پاسخ به این سوال که چرا هات اسپات وصل نمی‌شود؟ باید دلایل آن را بررسی کنیم. وصل نشدن کنسول به هات اسپات دلایل مختلفی دارد. گاهی مشکل از کنسول است و گاهی مشکل از منبع هات اسپات نشات می‌گیرد. در حالت کلی می‌توان دلایل وصل نشدن هات اسپات گوشی به کنسول را به این صورت لیست کرد:

  • یکی از دلایل وصل نشدن کنسول به هات اسپات آفلاین بودن شبکه کنسول است. بنابراین باید شبکه کنسول را بررسی کرده و از اتصال آن مطمئن شوید.
  • یکی دیگر از دلایل این مشکل، اشتباه وارد کردن رمز عبور است. معمولا هر هات اسپاتی یک رمز عبور دارد. بنابراین برای اتصال به هات اسپات لازم است که رمز عبور را به صورت صحیح وارد کنید.
  • یک دلیل رایج در عدم اتصال کنسول به هات اسپات، وجود اختلال در تنظیمات DNS کنسول است. برای رفع این مشکل باید از منوی تنظیمات در بخش شبکه کنسول تنظیمات DNS را پیدا کرده و DNS مورد نظر خود را وارد کنید. به این ترتیب مشکل وصل نشدن کنسول به هات اسپات رفع می‌شود.

به یاد داشته باشید که دور بودن منبع هات اسپات، یعنی گوشی شما، از کنسول باعث وصل نشدن کنسول به هات اسپات می‌شود. در صورت داشتن مشکل جدی‌تر با تیم پشتیبانی پارس کنسول تماس بگیرید تا کارشناسان این مجموعه هر چه سریع‌تر مشکل شما را رفع کنند.

راهکارهای حل مشکل وصل نشدن کنسول به هات اسپات

به طور معمول بسیاری از گیمرها برای اتصال کنسول خود به اینترنت از هات اسپات گوشی خود استفاده می‌کنند. اما گاهی هات اسپات گوشی وصل نمی‌شود و گیمرها نمی‌توانند از قابلیت‌های آنلاین بازی‌ها استفاده کنند. در این شرایط سوالی که باید از خود بپرسیم این است که چرا هات اسپات وصل نمی‌شود. در بخش قبل توضیح دادیم که در صورت وجود مشکل از سوی کنسول چه اقداماتی باید انجام دهید. اما ممکن است که مشکل از کنسول نباشد. بنابراین باید موارد دیگری را بررسی کنید.

از جمله دلایل وصل نشدن هات اسپات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • قطعی اینترنت و هات اسپات
  • فعال بودن گزینه محدودیت استفاده از داده‌ها
  • روشن بودن حالت ذخیره باتری
  • روشن بودن نرم‌افزارهای تغییر IP

در ادامه به بررسی هر یک از مشکلات بالا و راهکارهای حل هر کدام از آن‌ها می‌پردازیم. به یاد داشته باشید که در صورت ناتوانی در حل این مشکل، می‌توانید با مجموعه پارس کنسول تماس بگیرید. همچنین می‌توانید در وب‌سایت این مجموعه نسبت به خرید فیفا 24 و سایر بازی‌های کنسول‌های مختلف اقدام کنید.

قطعی اینترنت از دلایل رایج قطع شدن هات اسپاتقطعی اینترنت؛ از دلایل رایج قطع شدن هات اسپات

اگر این سوال برای شما ایجاد شده که چرا هات اسپات وصل نمی‌شود؟ ابتدا باید مطمئن شوید که داده‌های گوشی شما روشن است یا خیر. گاهی ممکن است که داده‌های گوشی شما به صورت خودکار خاموش شده باشد. به عنوان مثال زمانی که گوشی روی حالت هواپیما قرار بگیرد، داده‌های آن قطع شده و اتصال اینترنت قطع می‌شود. به خاطر داشته باشید که اتصال به اینترنت برای استفاده از کنسول و تجربه بازی‌ها بسیار حیاتی است. شما می‌توانید با اتصال به اینترنت برای خرید اکانت قانونی Mortal Kombat 1 اقدام کرده و از اجرای با کیفیت بازی نهایت استفاده را می‌برید.

فعال بودن گزینه محدودیت استفاده از داده‌ها، هات اسپات را قطع می‌کند

یکی از روش‌هایی که برای صرفه‌جویی در مصرف اینترنت، فعال‌سازی گزینه محدودیت استفاده از داده‌ها است. در زمان فعال‌سازی این گزینه در واقع شما میزان مجاز مصرف اینترنت گوشی خود را تعیین خواهید کرد. در نتیجه زمانی که بیش از حد مجاز از اینترنت استفاده کنید، با هشدار گوشی مواجه می‌شوید. اما در این شرایط چرا هات اسپات وصل نمی‌شود؟

روشن کردن هات اسپات به معنی این است که چند دستگاه به صورت هم‌زمان از اینترنت استفاده می‌کنند. در نتیجه میزان مصرف اینترنت افزایش پیدا کرده و گزینه محدودیت استفاده از اینترنت، داده‌های گوشی را خاموش می‌کند. در نتیجه هات اسپات متصل نمی‌شود. بنابراین در زمانی اتصال کنسول به هات اسپات بررسی گنید که گزینه محدودیت استفاده از داده غیر فعال باشد.

روشن بودن حالت ذخیره باتری مانع از اتصال هات اسپات می‌شود

اگر در هنگام اتصال کنسول به اینترنت گوشی به این سوال برخوردید که چرا هات اسپات وصل نمی‌شود؟ باید چند بخش از گوشی را بررسی کنید. در بخش‌های قبلی به گزینه محدودیت داده و قطعی داده‌ها اشاره کردیم. یکی دیگر از بخش‌هایی که باید بررسی شود، گزینه Battery Saver یا Power Mode است. در زمان روشن بودن این گزینه، تعدادی از قابلیت‌های گوشی که باتری زیادی مصرف می‌کنند، از کار خواهند افتاد.

همان‌طور که می‌دانید، هات اسپات میزان زیادی از شارژ باتری را مصرف می‌کند. از همین رو در زمان روشن شدن گزینه Battery Saver یا Power Mode، هات اسپات از کار می‌افتد. بنابراین در صورت وصل نشدن هات اسپات لازم است که فعال بودن گزینه Battery Saver یا Power Mode را بررسی کنید. در صورتی که این گزینه روشن باشد، باید آن را خاموش کنید.

اختلال در اتصال هات اسپات به دلیل روشن بودن نرم‌افزارهای تغییر IP

بسیاری از گیمرها برای دسترسی به برخی از منابع از نرم‌افزارهای تغییر IP استفاده می‌کنند. اما گاهی در صورت روشن بودن این نرم‌افزارها، هات اسپات قطع شده و اتصال برقرار نمی‌شود. در این شرایط ممکن است بپرسید که چرا هات اسپات وصل نمی‌شود؟ نرم‌افزارهای تغییر IP مانند یک واسطه برای اتصال گوشی به شبکه اینترنت عمل می‌کند.

گاهی این نرم‌افزارها در برقرار اتصال گوشی به اینترنت اختلال ایجاد کرده و اجازه برقراری ارتباط را نمی‌دهد. در چنین شرایطی لازم است که نرم‌افزار تغییر IP گوشی خود را غیر فعال کنید. در استفاده از پروکسی در گوشی خود نیز باید آن را غیر فعال نمایید. به این ترتیب هات اسپات روشن شده و اتصال اینترنت برقرار می‌شود.

با پارس کنسول تمام مشکلات کنسول خود را حل کنید

در این مطلب تلاش کردیم تا به این سوال که «چرا هات اسپات وصل نمی شود؟» پاسخ دهیم. به‌علاوه تعدادی راهکار برای رفع این مشکل ارائه دادیم. گاهی ممکن است مشکل جدی‌تر باشد و با این راهکارها رفع نشود. اما نگران نباشید؛ چرا که می‌توانید پس از تماس با تیم پشتیبانی پارس کنسول این مشکل را رفع کنید. همچنین می‌توانید انواع بازی‌های مخصوص کنسول، اکانت قانونی، گیفت کارت، تجهیزات و لوازم جانبی کنسول‌ها را خریداری کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و برقراری ارتباط با تیم پشتیبانی پارس کنسول تنها کافی است که از طریق شماره تماس‌های 02191309012 و 09020021581 با تیم پشتیبانی مجموعه پارس کنسول ارتباط برقرار کنید. به یاد داشته باشید که شما از شنبه تا پنجشنبه امکان برقراری ارتباط با کارشناسان پارس کنسول را دارید.

سوالات متداول

چرا هات اسپات وصل نمی‌شود؟

این مشکل دلایل مختلفی دارد. برخی از این دلایل شامل دور بودن گوشی به کنسول، عدم ورود صحیح رمز عبور، آفلاین بودن شبکه و روشن بودن حالت ذخیره باتری می‌شوند.

آیا وصل بودن نرم‌افزارهای تغییر IP باعث قطع شدن هات اسپات می‌شوند؟

بله. این نرم‌افزارها گاهی در اتصال گوشی به اینترنت اختلال ایجاد کرده و هات اسپات را از کار می‌اندازند.

آیا گزینه محدودیت استفاده از داده‌ها، مانع از اتصال هات اسپات می‌شود؟

بله. چرا که هات اسپات باعث می‌شود تا چند دستگاه به صورت هم‌زمان از اینترنت استفاده کنند. در نتیجه مصرف اینترنت بالا رفته و گوشی هات اسپات را به صورت خودکار خاموش خواهد کرد.

آیا حالت ذخیره باتری، هات اسپات را از کار می‌اندازد؟

بله. چرا که هات اسپات میزان زیادی از شارژ باتری را مصرف می‌کند. در نتیجه با روشن حالت ذخیره باتری، گوشی هات اسپات را به‌منظور حفظ شارژ باتری از کار می‌اندازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *