مقاله

چرا اسپیکر کامپیوتر نویز دارد؟ شرح علت نویز اسپیکر خانگی کامپیوتر!

چرا اسپیکر کامپیوتر نویز دارد

داشتن نویز میکروفون یکی از بدترین معضلات برای کاربران است. صدای نویز میکروفون در انواع اسپیکرها و بلندگوهای خانگی بسیار سرسام‌آور بوده و حس بدی به شما می‌دهد. برای بسیاری از افراد سؤال است که چرا اسپیکر کامپیوتر نویز دارد؟ بلندگوهای فیک و اتصالی داشتن کابل‌های آن دو علل مهم نویز اسپیکر کامپیوتر است. علل‌های دیگری مانند مشکلات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری کامپیوتر نیز می‌تواند باعث ایجاد نویز در اسپیکر شود.

با توجه به اهمیت شناخت علل نویز اسپیکر و راه‌حل‌های آن در این مقاله بهترین و سریع‌ترین روش‌ها برای حذف نویز بر روی بلندگوی کامپیوتر را شرح می‌دهیم. پس اگر می‌خواهید از دست صدای آزاردهنده نویز اسپیکر خلاص شوید تا آخر این مقاله همراه پارس کنسول بمانید.

خرابی کابل‌های اسپیکر کامپیوتر دلیل مهمی برای نویز؛ روشی آسان برای رفع نویز باند خانگی را بدانید!

گاهی وقت‌ها ممکن است که مشکل نویز داشتن اسپیکر کامپیوتر ربط به سیم‌های اسپیکر داشته باشد. در مواردی نیز ممکن است که کابل‌های اسپیکر را به‌درستی وارد پورت کامپیوتر نکرده‌اید. پس با دقت اتصالات را چک کنید. سیم‌های اسپیکر پس از مدتی به دلایل زیادی مانند کشیدن سیم و فرسوده شدن آن باعث نویز در اسپیکر ‌می‌شوند. فیک بودن سیم اسپیکر نیز یکی از علل مهم نویز اسپیکر است. پیشنهاد می‌کنیم اسپیکر خود را از فروشگاه‌های معتبر خریداری و از احتمال خرابی و نویز جلوگیری کنید.

روش دیگری که می‌توانید علل نویز کامپیوتر را کشف کنید استفاده از اسپیکر دیگری است. اسپیکر دیگر را به کامپیوتر خود وصل کنید. اگر اسپیکر نویزی نداشته پس مشکل اصلی می‌تواند از اسپیکر قبلیتان باشد. اگر اسپیکر هنوز هم نویز دارد مشکل از کامپیوتر بوده و باید به یک متخصص یا تعمیرکار مراجعه کنید.

اگر در کنار اطلاع یافتن از نویز کامپیوتر به بازی‌های رایانه‌ای علاقه دارید؛ برای خرید اکانت قانونی فیفا 24 از سری جدید بازی محبوب و پرطرفدار فیفا به سایت پارس کنسول مراجعه کنید.

آپدیت نبودن درایو صدا از علل مهم نویز اسپیکرآپدیت نبودن درایو صدا از علل مهم نویز اسپیکر؛ حذف نویز کارت صدا از طریق بروزرسانی!

یکی دیگر از دلایل مهم نویز اسپیکر، آپدیت نبود کارت صدا است. بروزرسانی کارت صدا یکی از روش‌های مفید برای حذف نویز بلندگو است. در ادامه روش مرحله به مرحله برای حذف نویز صدای اسپیکر کامپیوتر از طریق بروزرسانی کارت صدا را برای شما شرح می‌دهیم:

 • از طریق منوی Start وارد Control panel شوید.
 • روی System کلیک کرده و واردdevice manager شوید.
 • گزینه Sound، video and game controllers را انتخاب کرده و بر روی realtek high definition audio بزنید.
 • وارد Driver شده و گزینه update driver را بزنید.
 • در مرحله آخر گزینه Search Automatically for update driver softwar را انتخاب کنید.

به روز رسانی نرم افزاها به شما کمک می‌کند که در سریع‌ترین زمان ممکن مشکل نویز اسپیکر کامپیوتر را حل کنید. شما می‌توانید در پارس کنسول علاوه بر دریافت اطلاعات در رابطه با حذف نویز اسپیکر کامپیوتر، اطلاعاتی درباره کنسول‌ها مانند ظرفیت های PS4 وps5 را نیز دریافت کنید. کافی است مقاله «ظرفیت های PS4 وps5 چیست؟» را مطالعه کنید.

وجود گرد و غبار بر روی اسپیکر از دلایل مهم نویز

وجود گرد و غبار می‌تواند باعث ایجاد نویز در اسپیکر شود. یکی دیگر از روش‌های سریع که می‌توانید نویز صدای اسپیکر را حذف کنید تمیز کردن گردو غبار آن است. گاهی گرد و غبار اطراف باندهای اسپیکر را گرفته و اجازه نمی‌دهد که صدای اسپیکر واضح اجرا شود. در این زمان شما باید گردو غبار اسپیکر را توسط مسواک و دستمال تمیز کنید. توجه داشته که از الکل و آب زیاد برای تمیز کردن اسپیکر استفاده نکنید زیرا ممکن است که به اسپیکر شما آسیب برسد.

آپدیت نبودن ویندوز از دلایل اصلی بروز نویز در اسپیکر

در پاسخ به سؤال «چرا اسپیکر کامپیوتر نویز دارد؟» می توان گفت که مشکل نرم‌افزاری ویندوز می‌تواند بر روی تمام قطعات کامپیوتر اثرات منفی بگذارد. در همین راستا پیشنهاد می‌کنیم ویندوز را به آخرین نسخه آن بروزرسانی کنید تا نویز اسپیکر کامپیوتر را حذف کنید.

علاقه‌مندان به دنیای گیم می‌توانند در کنار گرفتن اطلاعات آموزشی از پارس کنسول،می‌توانند اکانت‌های بازی از جمله خرید اکانت قانونی call of duty modern warfare 2 را از نیز خریداری کنند.

استفاده از تنظیمات کامپیوتر برای حذف نویزاستفاده از تنظیمات کامپیوتر برای حذف نویز؛ رفع نویز با عیب‌یابی ویندوز!

استفاده از تنظیمات کامپیوتر روش دیگری است که می‌توان با آن نویز اسپیکر را به‌راحتی حذف کرد. این روش را بسیاری از کاربران امتحان کرده و نتیجه دلخواه را گرفته‌اند. در ادامه روش مرحله به مرحله برای حذف نویز اسپیکر کامپیوتر به‌وسیله تنظیمات پی سی را برای شما شرح می‌دهیم:

 • وارد منوی start شده سپس run را سرچ کنید.
 • در بخش run control mmsys.cpl را تایپ کرده و ok را بزنید.
 • در صفحه باز شده وارد playback شوید و روی گزینه Speakers راست کلیک کنید.
 • در این مرحله گزینه Properties را بزنید.
 • در بخش Enhancements گزینه Disable All Sound Enhancements را زده تا فعال شود.
 • روی ok کلیک کرده تا تنظیمات تغییر کند. سپس وارد Advanced شوید.
 • در مرحله آخر وارد بخش Default Format شده و هرتز صدای bit24 را تغییر دهید.

استفاده از تنظیمات کامپیوتر یکی از بهترین روش‌های حذف نویز اسپیکر کامپیوتر است. روش دیگر نیز وجود داشته که می‌توانید از شر صدای ویز ویز اسپیکر خلاص شوید. این روش از طریق عیب‌یابی ویندوز اعمال شده و بسیار روش مفید و سریعی است. در ادامه روش مرحله به مرحله برای رفع نویز اسپیکر با عیب‌بابی ویندوز را برای شما بیان می‌کنیم:

 • وارد منوی start شده سپس run را سرچ کنید.
 • در بخش run، exe /nameMicrosoft.Troubleshooting را تایپ کرده و ok را بزنید.
 • در بخش‌ عیب‌یابی ویندوز در صفحه playing Audio گزینه Run The Troubleshooter را انتخاب کنید.

با روش عیب‌یابی ویندوز در سریع‌ترین زمان ممکن مشکل نویز آزاردهنده اسپیکر کامپیوتر را حل کنید.

علت صدای ویز ویز در اسپیکر را در مجله پارس کنسول کشف کنید!

در این مقاله سؤال «چرا اسپیکر کامپیوتر نویز دارد؟» را بررسی کرده و  علت‌هایی که باعث اختلال در صدای اسپیکر می‌شود را برای شما شرح دادیم. همچنین روش‌هایی را برای خلاص شدن از نویز صدای اسپیکر را برای شما بیان کردیم. استفاده از تنظیمات ویندوز، عیب‌یابی ویندوز، تمیز کردن گرد و غبار، چک کردن اتصالات و غیره برای رفع نویز صدای اسپیکر را لیست کردیم. شما می‌توانید از این روش‌ها استفاده کنید و اگر از این روش‌ها جوابی نگرفتید به متخصصان در این زمینه مراجعه کنید.

همچنین در صورت نیاز به خرید اسپیکرهای گیمینگ می توانید با مجموعه پارس کنسول ارتباط بگیرید. پارس کنسول یکی از مراجع اصلی گیم و خرید تجهیزات گیمینگ در ایران است. شما می‌توانید در قسمت کامنت نظرات خود در رابطه با مشکل نویز اسپیکر را با ما به اشتراک بگذارید. همچنین می‌توانید پیشنهادات خود را در رابطه با حذف نویز صدای اسپیکر کامپیوتر را به دیگر مخاطبان سایت پارس کنسول معرفی کنید. امیدواریم از این مقاله لذت کافی برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *