مقاله

راهنمای خرید پلی استیشن؛ مهم‌ترین نکاتی که باید بدانید!

راهنمای خرید پلی استیشن

خرید کنسول پلی استیشن برای گیمرها بسیار هیجان‌انگیز است. پلی استیشن یکی از محبوب‌ترین کنسول‌ها در دنیای بازی است. خرید بهترین پلی استیشن نیاز به آگاهی و شناخت کامل دارد. اگر قصد خرید PSN را دارید بهتر است ابتدا اطلاعات کافی را به دست آورید. بر این اساس و با توجه به اهمیت موضوع، در این مقاله به بررسی راهنمای خرید پلی استیشن پرداخته و مهم‌ترین نکات برای خرید بهترین پلی استیشن موجود در بازار را شرح  می‌دهیم. پس تا انتها با ما همراه باشید.

انواع کنسول‌های پلی استیشن موجود در بازار؛ جدیدترین‌ها را بشناسید!

اولین نکته برای خرید بهترین پلی استیشن این است که بدانید، کنسول‌های PSN چند نوع بوده و کدامیک بهتر است. نسل‌های ابتدایی پلی استیشن کم کم از دور خارج شده و مخاطبان خاصی ندارند. چرا که هم بازی‌ها و هم سخت‌افزارها بسیار پیشرفت کرده‌اند. در حال حاضر دو نسل هشت و نه کنسول‌های پلی استیشن یعنی PS4 و PS5 بیشترین مخاطب و طرفدار را دارند.

پلی استیشن 5 جدیدترین نوع کنسول‌های پلی استیشن بوده و اخیراً به بازار عرضه شده است. در ادامه همراه با مجموعه پارس کنسول انواع نسخه‌های پلی استیشن و دیگر نکات مهم خرید بهترین پلی استیشن را بررسی می‌کنیم.

راهنمای خرید پلی استیشن

هر کدام از کنسول‌های پلی استیشن چند نسخه دارد؟

دومین نکته مهم راهنمای خرید پلی استیشن، اطلاع از انواع نسخه و ویژگی‌های هر کدام از نسل‌های هشتم و نهم PSN است. پلی استیشن‌های 4 و 5 هر کدام نسخه‌های متفاوتی داشته و قابلیت‌های خاص خود را دارند. پلی استیشن 4 در دو نسخه پلی استیشن 4 اسلیم و پلی استیشن 4 پرو به بازار عرضه شده است. با توجه به مشخصات فنی هر کدام از نسخه‌های PS4 می‌توان گفت که PS4 Pro با قابلیت‌های بیشتر و کیفیت بالاتری عرضه شده و مخاطبان بیشتری دارد.

پلی استیشن‌های 5 نیز در دو نسخه استاندارد و دیجیتال به بازار عرضه شده‌اند. نسخه استاندارد دارای درایو دیسک بوده و قابلیت اجرای اکثر بازی‌های PS4 را دارد. اما نسخه دیجیتال PS5 فقط از بازی‌های دیجیتال پشتیبانی می‌کند. به منظور خرید کنسول‌های پلی استیشن، آموزش خرید گیفت کارت پلی استیشن 4 و اشتراک‌های پلاس می ‌توانید با کارشناسان مجموعه پارس کنسول ارتباط بگیرید.

هنگام خرید به نکات فنی پلی استیشن دقت کنید؛ توجه به سخت‌افزار کنسول مهم است!

یکی از مهم‌ترین نکات در راهنمای خرید پلی استیشن، توجه به نکات فنی PSN است. از جمله مواردی که باید بسیار مورد توجه باشد شامل:

  • کارت یا پردازنده گرافیکی
  • CPU یا پردازنده مرکزی
  • درایو اپتیکال
  • حافظه داخلی و خارجی
  • RAM
  • رزولوشن
  • نحوه اتصال به دستگاه‌‎های دیگر
  • و غیره است

سخت‌افزار تجهیزات گیم بسیار مهم است. چرا که پلی استیشن باید بتواند با قدرت کافی طی ساعات متمادی بهترین کیفیت را به گیمر در زمان اجرای بازی، ارائه کند. بر این اساس لازم است که تمامی مشخصات فنی را مورد توجه قرار دهید. در صورت نیاز به دریافت راهنمایی تخصصی درباره هر کدام از مشخصات فنی نسخه‌های پلی استیشن 4 و 5 می‌توانید با متخصصین مجموعه پارس کنسول تماس بگیرید و سؤالات خود را مطرح کنید.

راهنمای خرید پلی استیشن

قدرت پردازنده گرافیکی و وضوح تصویر؛ بالاترین کیفیت را دریافت تجربه کنید!

دو مورد از مهم‌ترین موارد مشخصات فنی انواع پلی استیشن‌ها، قدرت کارت گرافیک و کیفیت رزولوشن است. قدرت پردازنده گرافیکی با ترافلاکس، سرعت کلارک و CU سنجیده می‌شود. کیفیت رزولوشن نیز با کیفیت خروجی صدا و تصویر مشخص می‌شود. هر چه قدرت کارت گرافیک و رزولوشن بالاتر باشد؛ کیفیت پلی استیشن بالاتر است.

با توجه اینکه پلی استیشن 5 جدیداً تولید و به بازار عرضه شده است، کیفیت وضوح تصویر و قدرت گرافیکی PS5 بالاتر از PS4 است. کمپانی سونی با توجه به اهمیت رزولوشن و کارت گرافیک در بازی‌ها، پلی استیشن 5 را به گونه‌ای طراحی کرده که بتواند از کیفیت تصویر K8 نیز پشتیبانی کند.

پس از خرید کنسول‌های پلی استیشن و آموزش خرید اکانت قانونی PS4 و PS5 می‌توانید به بهترین بازی‌های PS دسترسی داشته و بهترین اوقات را با خانواده و دوستانتان سپری کنید.

آرشیو بهترین بازی‌های پلی استیشن؛ محبوب‌ترین بازی‌ها در آرشیو PSN قرار دارند!

بازی‌های پلی استیشن در دسته بهترین و محبوب‌ترین بازی‌های جهان قرار دارند. شرکت‌های سازنده گیم، بازی‌های جذاب و پرطرفداری را به دنیای پلی استیشن عرضه کرده‌اند. بر این اساس مخاطبان کنسول‌های پلی استیشن به آرشیو پربار و قدرتمندی از بازی‌های محبوب جهان، دسترسی دارند.

کنسول‌های پلی استیشن 5 با وجود قابلیت Backward Compatibility، امکان نصب  و اجرای بازی‌های پلی استیشن 4 را دارند. بر این اساس شما می‌توانید با خرید کنسول‌های PS5 به بخش بزرگی از بازی‌های PS4 نیز دسترسی داشته باشید. با خرید محبوب‌ترین بازی‌ها و دریافت آموزش شارژ کردن گیفت کارت PS4  به تمام قابلیت و امکانات بازی‌ها دسترسی و بهترین رقابت را با دوستانتان داشته باشید.

سازگاری با بازی‌های نسل قبل مهم است؛ هزینه‌ها را کم کنید!

یکی دیگر از نکات مهم راهنمای خرید پلی استیشن 4 و 5، سازگاری کنسول با بازی‌های نسل قبل است. اکثر بازی‌های قدیمی بسیار جذاب بوده و مخاطبان بسیاری دارند. سازگاری با بازی‌های قدیمی می‌تواند بسیاری از هزینه‌های شما را کم کند. کنسول‌های پلی استیشن 5 به 4000 بازی قدیمی سازگاری دارد. همچنین توجه داشته باشید که با خرید اشتراک‌های جدید کمپانی سونی می‌توانید به بازی‌های قدیمی دسترسی داشته باشید. در صورت عدم سازگاری کنسول از بازی‌های نسل قبل، امکان استفاده از قابلیت اشتراک‌های جدید را نخواهید داشت.

راهنمای خرید پلی استیشن

ظرفیت حافظه و ذخیره‌سازی کنسول؛ سرعت کارت حافظه بر اجرای بازی اثرگذار است!

یکی از نکات مهم برای گیمرها، حافظه و فضای ذخیره کنسول است. بازی‌های محبوبی مانند کالاف دیوتی، پابجی، گاد آف وار و غیره، سنگین بوده و نیاز به فضای ذخیره کافی دارند. بسیاری از گیمرها نیز به آرشیو بازی یا نصب و اجرای همزمان چند بازی علاقه دارند. بر این اساس است که میزان حافظه و فضای ذخیره کنسول دارای اهمیت است.

لازم است بدانید که کنسول‌های بازی ظرفیت حافظه خاصی دارند. فضای ذخیره PS5 از پلی استیشن 4 بیشتر است. اما همچنان بسیاری از گیمرها به حافظه خارجی برای بازی‌های خود نیاز دارند. در این راستا باید توجه داشته باشید که کنسول بتواند از حافظه خارجی، بدون افت سرعت، پشتیبانی کند. بر این اساس کنسول‌های پلی استیشن 5 به حافظه SSD ارتقا یافته‌اند. حافظه SSD با سرعت بالاتر اجرای باکیفیت برنامه و بازی‌ها را پشتیبانی می‌کند.

قیمت بهترین پلی استیشن؛ رقابتی‌ترین قیمت را از فروشگاه معتبر دریافت کنید!

قیمت بهترین پلی استیشن بر اساس قابلیت و امکانات آن تعیین می‌شود. با توجه به مزایا و ویژگی‌های پلی استیشن 5، می توان گفت که PS5 قیمت بالاتری از PS4 دارد. از سوی دیگر با توجه به قابلیت‌های نسخه استاندارد PS5، قیمت پلی استیشن استاندارد بالاتر از پلی استیشن 5 دیجیتال است. اما در حالت کلی فاصله قیمتی پلی استیشن 5 نبست به PS4 زیاد نیست.

بر این اساس لازم است یادآور شویم که  قیمت یکی از ملاک‌‎های مهم خرید تجهیزات گیم است. اما اصلی‌ترین ملاک نیست. در همین راستا توصیه می‌کنیم که، مراقب باشید در تله قیمتی بازار قرار نگیرید. پس از مطالعه راهنمای خرید پلی استیشن 5 و 4، با مراجع اصلی و فروشگاه‌های معتبر گیم ارتباط بگیرید و قیمت اصلی کنسول‌های پلی استیشن را دریافت کنید.

مطمئن‌ترین راه خرید کنسول پلی استیشن؛ قبل از خرید مشاوره بگیرید!

در این مقاله راهنمای خرید پلی استیشن را با بررسی 8 فاکتور مهم و اصلی ارائه کردیم. کمپانی سونی تاکنون نه نسل از کنسول‌های پلی استیشن را به بازار عرضه کرده است. با توجه پیشرفت‌های دنیای تکنولوژی و دیجیتال، نسل‌های قدیمی پلی استیشن از دور خارج شده و در حال حاضر کنسول‌های PS4 و PS5 مخاطبان خاص خود را در بازار دارند.

کنسول پلی استیشن 5 نسبت به پلی استیشن 4، قابلیت و امکانات بالاتری داشته و قیمت آن نیز بیشتر است. یکی از مطمئن‌ترین راه‌ها برای خرید کنسول پلی استیشن، خرید از فروشگاه معتبر و مراجع اصلی گیم و گیم پلی است. پارس کنسول یکی از فروشگاه‌های اصلی گیم در ایران است.

مجموعه پارس کنسول در زمینه خرید کنسول پلی استیشن، گیفت کارت پلی استیشن، لوازم و تجهیزات جانبی گیم، بهترین بازی‌های سال و غیره فعالیت می‌کند. پارس کنسول با حذف واسطه‌ها، تجهیزات و محصولات گیم را با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت به مشتریان خود عرضه می‌کند. شما می توانید از شنبه تا پنجشنبه طی ساعات 10 صبح تا 10 شب از طریق شماره تماس 09020021581 با کارشناسان پارس کنسول ارتباط بگیرید و مشاوره لازم را برای خرید کنسول پلی استیشن دریافت کنید.

10 دیدگاه در “راهنمای خرید پلی استیشن؛ مهم‌ترین نکاتی که باید بدانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *