مقاله

حل مشکل شارژ نشدن لپ تاپ؛ دانستن علت صفر ماندن شارژ لپ تاپ!

حل مشکل شارژ نشدن لپ تاپ

شارژ نشدن لپ تاپ یکی از بدترین مشکلات دارند‌گان لپ تاپ است. شارژ نشدن لپ تاپ می‌تواند به دلیل مشکلات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری ایجاد شود. تصور کنید که در هنگام کارهای مهمتان لپ تاپ‌تان شارژ نشود. احتمالا مضطرب می‌شوید و نمی‌دانید باید چه کنید.

ما در این مقاله بهترین روش‌ها برای حل مشکل شارژ نشدن لپ تاپ را برایتان شرح خواهیم داد. پس اگر به‌دنبال راهکارهایی برای رفع علت شارژ نشدن باتری لپ تاپ asus، DEL، HP و غیره می‌گردید تا آخر این مقاله همراه پارس کنسول بمانید.

از سالم بودن شارژر لپ تاپ اطمینان حاصل کرده و کابل شارژر را چک کنید!

در اولین مرحله باید شارژر لپ تاپ را بررسی کنید. ممکن است اصلا شارژر را به درستی در پریز برق وارد نکرده‌اید. از اتصال درست کابل شارژر به لپ تاپ نیز حتما اطمینان حاصل کنید. در مرحله بعد به سراغ بررسی کابل‌های شارژر بروید. کابل شارژر را با دقت بررسی کرده تا مطمئن شوید که اتصالی یا پاره شدن سیم در آن وجود ندارد. ممکن است کابل از داخل پاره شده و شارژر را دچار اتصالی کرده است. اگر پاره شدن سیم از داخل اتفاق افتاده پیشنهاد می‌کنیم به تعمیرکار مراجعه کنید.

برای پیشگیری از خراب شدن زودهنگام شارژر لپ تاپ پیشنهاد می‌کنیم به هیچ عنوان به شارژر ضربه وارد نکنید. همچنین سیم کابل شارژر را اصلا نکشید چون همین عامل می‌شود که کابل شارژر دچار اتصالی شود.

لازم به ذکر است که در مراقبت از سیم شارژر لپ تاپ‌های گیمینگ بسیار حساس باشید. چرا که تعمیر یا خرید دوباره آن‌ها هزینه بسیاری دارد. همچنین بدون داشتن لپ تاپ و مانیتور نمی‌توانید در زمان انتشار FC 24، بازی را خریداری و اجرا کنید. در این صورت ممکن است از استریم یا اجرای مسابقه با گیمرهای حرف‌ ای و علاقمند به بازی فیفا عقب بمانید.

پورت‌ لپ تاپ را تمیز کنیدپورت‌ لپ تاپ را تمیز کنید؛ استفاده از پورت مناسب برای شارژ کردن لپ تاپ!

تمیز کردن پورت اتصالات لپ تاپ نیز یکی از ابتدایی‌ترین قدم‌ها برای حل مشکل شارژ نشدن لپ تاپ است. سعی کنید هر چند وقت یک‌بار پورت‌های اتصالات لپ تاپ را تمیز کنید. جمع شدن کثیفی و گردو غبار باعث اختلال در اتصال کابل‌ها می‌شود. شما می‌توانید به‌وسیله یک دستمال یا یک گوش پاک کن پورت اتصال لپ تاپ را تمیز کنید. سعی کنید دستمال یا گوش پاک کن را خیس نکنید چون ممکن است پورت اتصال بسوزد.

بعضی از لپ تاپ‌ها توسط شارژر کابل تایپ c شارژ می‌شوند. این مورد را در نظر بگیرید که ممکن بوده دو پورت یکسان مخصوص کارهای متفاوتی بوده‌اند. ممکن است یک پورت مخصوص انتقال و دیگری مخصوص شارژ کردن لپ تاپ باشد. از وارد کردن کابل شارژر به پورت مخصوص شارژ اطمینان حاصل کنید. معمولا زیر پورت لپ تا‌پ‌ها علامتی وجود داشته که به شما می‌گوید مخصوص چه کاری است.

اگر علاوه بر حل مشکل شارژ نشدن لپ تاپ گیمینگ قصد خرید یک لپ تاپ گیمینگ به صرفه را دارید سری به مقاله «راهنمای خرید لپ تاپ گیمینگ» بزنید.

مصرف انرژی برنامه‌ها را پایین بیاورید؛شارژ نشدن باتری لپ تاپ در ویندوز 10!

شما می‌توانید از روش دیگر برای حل مشکل شارژ نشدن لپ تاپ استفاده کنید. گاهی بدون نیاز به تغییر سخت‌افزاری لپ تاپ می‌توان مشکل شارژ نشدن لپ تاپ را رفع کرد. گاهی اجرای چند برنامه پرمصرف به صورت همزمان به باتری لپ تاپ شما آسیب می‌زند. همین عامل باعث داغ شدن لپ تاپ شده و کار کردن با لپ تاپ را ضعیف می‌کند.

پیشنهاد می‌کنیم مصرف برنامه‌های لپ تاپ را تا حد کافی کاهش دهید. شما می‌توانید از طریق Ctrl + Shift + Esc قسمت Task Manager در ویندوز را بارگذاری کنید. شما در این حین متوجه میزان مصرف برنامه‌ها می‌شوید. برای اطلاع بیشتر از جزئیات برنامه‌ها، گزینه More Details را بزنید و سپس از طریق بخش Processes می‌توانید به صورت بهتر و دقیق‌تر اطلاعات را بررسی کنید.

در آخر برنامه‌هایی را که نیاز ندارید ببندید و مصرف برنامه‌های دیگر را کاهش دهید. روش پایین آوردن مصرف انرژی برای حل مشکل شارژ نشدن لپ تاپ یکی از بهترین روش‌هایی بوده که کاربران از طریق آن به نتیجه دلخواه خود رسیده‌اند. اگر در کنار کسب اطلاعات درباره پایین آوردن مصرف انرژی برای حل مشکل شارژ نشدن لپ تاپ قصد خرید playstation 5 دارید به بخش خرید کنسول سایت پارس کنسول مراجعه کنید.

بروزرسانی درایور باتری لپ تاپ برای حل مشکل شارژ نشدن باتریبروزرسانی درایور باتری لپ تاپ؛  بررسی علت شارژ نشدن لپ تاپ ایسوس ویندوز 10!

یکی دیگر از راهکارهای کلیدی برای حل مشکل شارژ نشدن لپ تاپ بروزرسانی درایور باتری است. این راهکار در ویندوز 10 بعضی از لپ تاپ‌ها از جمله ایسوس بسیار مفید است. در مواقع شارژ نشدن لپ تاپ می‌توانید از طریق بروزرسانی یا حتی حذف و نصب کردن آن مشکل شارژ نشدن را حل کنید. در ادامه روش‌های مرحله به مرحله برای بروزرسانی درایور باتری در رابطه با حل مشکل شارژ نشدن لپ تاپ را برایتان شرح می‌دهیم:

  • وارد بخش Control panel شوید.
  • بر روی گزینه Device Manager کلیک کرده و سپس فلش کنار Batteries را بزنید.
  • در صفحه باز شده دو بخش Microsoft AC Adapter و Microsoft ACPI-Compliant Control Method Battery را می‌توانید چک کنید.
  • بر روی گزینه Microsoft AC Adapter راست کلیک کرده و سپس Update Driver را بزنید.
  • در آخر این روش را برای گزینه Microsoft ACPI-Compliant Control Method Battery نیز امتحان کنید.

راهکارهای ارائه شده به شما کمک می‌کند با چند کلیک ساده مشکل شارژ نشدن لپ تاپ را حل کنید. اگر روش به‌روز رسانی درایو لپ تاپ، نیز برای حل شدن مشکل شارژ نشدن لپ تاپ کارساز نبود حتما به تعمیرکار یا نمایندگی برند لپ تاپ‌تان مراجعه کنید.

 جمع بندی نهایی؛ در صورت نیاز با کارشناسان مشورت کنید!

ما در این مقاله بهترین روش‌ها برای حل مشکل شارژ نشدن لپ تاپ را برای شما لیست کردیم. راهکارهایی از جمله چک کردن اتصالات کابل شارژر، تمیز کردن پورت لپ تاپ، پایین آوردن مصرف انرژی و غیره را برای شما مخاطبان خوب پارس کنسول شرح دادیم. در صورت عدم حل مشکل شارژ نشدن لپ تاپ پس از به کار گیری روش‌های ارائه شده، حتما با کارشناسان و متخصصان این حوزه ارتباط بگیرید.

در صورت تمایل نظرات خود در  رابطه با حل مشکل شارژ نشدن لپ تاپ را در قسمت کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید. همچنین می‌توانید راهکارهای پیشنهادی خود را به دیگر مخاطبان سایت پارس کنسول معرفی کنید. امیدواریم از این مقاله پارس کنسول استفاده کافی را برده باشید.

سؤالات متداول

چرا وقتی لپ تاپم را به پریز برق وصل می کنم شارژ نمی‌شود؟

شارژ نشدن لپ تاپ مشکل رایج است و عوامل مختلفی می تواند باعث آن شود. عدم شارژ لپ تاپ ممکن است به دلیل شارژر معیوب، پورت شارژ آسیب دیده یا حتی یک مشکل نرم افزاری باشد.

چگونه می‌توانم تشخیص دهم که شارژر یا لپ تاپ مشکل دارد؟

برای تشخیص مشکل، از شارژر سالم دیگری استفاده کنید. اگر لپ تاپ با شارژر جدید شارژ شد؛ ممکن است مشکل از شارژر اصلی شما باشد. اما اگر با شارژر جدید باز هم شارژ نشد، ممکن است مشکل از خود لپ تاپ باشد.

اگر پورت شارژ شل یا آسیب دیده باشد، چه کاری باید انجام دهم؟

درگاه شارژ شل یا آسیب دیده می‌تواند از شارژ شدن لپ تاپ جلوگیری کند. در چنین مواقعی ممکن است برای تعمیر یا تعویض پورت شارژ نیاز به مشورت با یک تکنسین داشته باشید.

چرا لپ تاپ من کند شارژ می‌شود؟

شارژ آهسته یا عدم افزایش درصد باتری می‌تواند ناشی از فرآیندهای پس‌زمینه، برنامه‌های پر مصرف، یا خرابی باتری باشد. سعی کنید برنامه های غیر ضروری را ببندید و سلامت باتری را در تنظیمات لپ تاپ خود بررسی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *