اخبار

دستیار کارگردان The Last Of US برای تغییر در خط داستانی سریال HBO شرط تعیین کرد!

سریال HBO | The Last Of US

دستیار کارگردان The Last of Us یک شرط برای ایجاد تغییر در خط داستانی اصلی به عنوان سریال HBO تعیین کرد.

 با وجود اینکه بخش بزرگی از plot سریال Last of Us قرار است مطابق با داستان اصلی پیش برود، اما تغییرات بزرگی در راه است. زمان کمی تا انتشار سریال جدید HBO که برگرفته از بازی محبوب Last of Us بوده، باقی مانده است. طرفداران این فرنچایز با شور و هیجان برای دیدن این اثر انتظار می کشند. در این اثر، ستاره ی سریال مندلورین،  Pedro Pascal در نقش Joel و بازیگر با استعداد Game of Thrones ،Bella Ramsey در نقش Ellie هنرنمایی می کنند. شکی نیست که هواداران این عنوان نگران تغییراتی هستند که قرار است در داستان اعمال شود که این تغییرات، بویژه در طول فصل اول، که داستان نسخه ی اول گیم را پوشش می‌دهد، لازم است.

Neil Druckmann نویسنده‌ی سناریوی گیم Last of Us که دستیار کارگردان، تهیه کننده‌ی اجرایی و نویسنده سریال این عنوان نیز هست، طی گفتگویی با  GameSpot  توضیح داد:

“بعضی از جزئیاتی که در گیم بود، قابل اجرا در سریال نیستند. در طول گیم شما در فضاهای متفاوت و زمان های متفاوت از روز در حال پیشروی هستید تا به شما این حس را منتقل کند که در جایگاه کاراکتر اصلی قرار دارید. ولی اگر سریال را دقیقاً منطبق بر گیم فیلم برداری کنیم، برای مخاطب خسته کننده و حوصله سر بر خواهد بود و صحنه های خشونت تکراری خواهد بود چرا که بر خلاف سریال در طول گیم مکانیک هایی وجود دارد که شما را تحت تاثیر قرار می دهد.”

استدلال دراکمن قابل قبول است. چرا که با وجود اینکه روند گیم راوی تجربیات هیجان انگیز و گاه ترسناک Joel و Ellie ست که در یک دنیای آخر الزمانی پر از زامبی است، اما اینکه در حالی که این دو در حال کشتن زامبی و کلیکر و هر چه سر راهشان قرار بگیرد، هستند، دوربین آنها را دنبال کند، تنها زمانی میتواند سرگرم کننده باشد که شما شخصاً آن ها را کنترل کنید. اما در مورد تغییرات داستان، برای Craig Mazin، سازنده ی Chernobyl، این موضوع دغدغه ای بود که برای مدیریت آن، سخت در حال تلاش بودند.

با توجه به اینکه دراکمن، تنها نویسنده هر دو گیم Last of Us است؛ با دانستن این موضوع که او از اعمال تغییرات در خط داستانی، به شرط اینکه تجربه ی تماشای سریال را برای مخاطب لذت بخش تر کند، استقبال می‌کند، بسیار دلگرم کننده است. چراکه هیچ کس به اندازه خالق آنها، از Joel و Ellie محافظت نمی کند. با این حال Mazin به طرفداران این فرنچایز اطمینان خاطر می دهد که این سریال، داستان جدیدی را روایت نمیکند و افزود: ” اگر طرفدار بازی هستید و اولین نسخه ی گیم را دوست داشتید، قرار است آن را به طور کامل مجدداً تجربه کنید اما به شکلی متفاوت. “

با این حال، چیزی که باید دید این است که داستان سریال در فصل 2 به کدام سو می‌رود. به هر حال، The Last of Us 2 چهار سال پس از اولین بازی، با Ellie بالغ جوان و Joel مسن‌تر روایت می‌شود. درحالی‌که فصل 2 مطمئناً می‌تواند این مسیر را طی کند، اما فضایی برای کشف اتفاقاتی که برای این شخصیت‌ها بلافاصله پس از بازی اول می‌افتد نیز وجود دارد. به هر حال، داستان‌های زیادی برای نمایش وجود دارد و امیدواریم فصل‌های متعددی برای بیان آن وجود داشته باشد. The Last of Us در 15 ژانویه از شبکه HBO پخش می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *