آموزش ps5 / ps4, مقاله

چرا بازی‌ها از استیم حذف می‌شوند؟ علل پاک شدن بازی بر روی پلتفرم استیم چیست!

دلایل حذف بازی ها از استیم

استیم یک فروشگاه بزرگ آنلاین اینترنتی است که در سال 2003 توسط شرکت والو معرفی شد. گیمرها می‌توانند در فروشگاه بزرگ استیم بازی‌های کامپیوتری مورد علاقه خود را پیدا و آن را خریداری کنند. یکی از عجیب‌ترین و مرموزترین اتفاقات در این پلتفرم، حذف یکباره بعضی بازی‌ها است.

طرفداران دنیای گیم که بازی‌های خود را معمولا از استیم دانلود می‌کنند؛ می‌خواهند دلیل حذف بازی‌ها بر روی استیم را بدانند. در این مقاله مشکلاتی که باعث می‌شود تعدادی از بازی‌ها را بر روی استیم حذف کند را شرح می‌دهیم. پس اگر می‌خواهید سؤال « چرا بازی‌ها از استیم حذف می‌شوند؟» را بدانید تا آخر این مقاله همراه پارس کنسول بمانید.

نقدهای تقلبی و جعلی به بازی‌ها؛ یکی از مشکلات مهم حذف بازی بر روی استیم!

نقدهای مخاطبان برای اکثر گیمرها بسیار مهم است. بعضی از گیمرها بر اساس همین نقدها به سمت بازی ویدیویی جذب می‌شوند. یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که بازی را سریع بر روی استیم حذف می‌کنند نقدهای جعلی است. گاهی سازندگان بازی حساب‌ها و اشتراک استیم تهیه کرده و در قسمت کامنت‌ها نقدهای مثبت جعلی به بازی می‌دهند. شرکت والو با امکاناتی که دارد سریع این نقد و حساب‌ها را بررسی کرده و بازی را از روی استیم پاک می‌کند. پس یکی از ویژگی‌ها مثبت استیم، بررسی دیدگاه‌ها و حتی خود بازی ویدیویی برای تجربه بهتر گیمرها از بازی است.

شما می‌توانید در صورت دلخواه علاوه بر کسب اطلاعات درباره حذف شدن یکباره بازی‌ها بر روی استیم، قیمت اکانت قانونی fc24 را در پارس کنسول دنبال کنید.

جایگزینی نسخه ریمستر با اصلی از دلایل حذف بازی در استیمجایگزین ریمستر با نسخه اصلی بازی؛ دلیل جایگزینی نسخه ریمستر با اصلی!

یکی از دلایلی که بازی بر روی استیم پاک می‌شود جایگزین شدن آن با نسخه ریمستر است. خیلی از شرکت‌های بازی‌سازی پس از مدتی تصمیم به ساخت ریمستری برای بهبود ویژگی‌های بازی می‌گیرند. معمولا نسخه‌های ریمستر بهتر از نسخه‌های اصلی است.  ولی این موضوع بابت همه بازی‌ها صدق نمی‌کند.

بعضی استویدیو‌ها نتوانستند نسخه ریمستر مناسبی برای بازی‌های ویدیویی بسازند و دچار نقدهای منفی شده‌اند. همین عامل باعث شده که طرفداران دنیای گیم به سمت نسخه‌های اصلی بروند و همان بازی‌ها را تجربه کنند. یکی از مشکلات بزرگ شرکت استیم، جایگزین کردن یک‌سری ریمستر ضعیف با نسخه اصلی بازی‌ها است. یعنی استیم برای کمک به فروش شرکت‌های بازی‌سازی، بازی‌های اصلی را حذف و نسخه ریمستر آن را برای فروش بالاتر قرار می‌دهد.

شما می‌توانید علاوه بر باخبر شدن از دنیای گیم و کسب اطلاعات از پلتفرم‌های بزرگ بازی، اکانت قانونی پلی استیشن خود را از پارس کنسول خریداری کنید.

پیشنهاد خوب اپیک گیمز به شرکت‌های سازنده بازی‌های ویدیویی!

اپیک گیمز استور فروشگاه اینترنتی شرکت اپیک گیمز و رقیب استیم است. شرکت اپیک گیمز پس از رونمایی توانسته با پیشنهاد عالی شرکت‌های سازنده بازی را به سمت خود جذب کند. از این رو شرکت‌های سازنده بازی برای کسب سود بیشتر وارد مارکت اپیک گیمز استور شدند.

شرکت اپیک گیمز تاکنون با بازی‌های انحصاری خود از جمله (فورتنایت) توانسته سود بسیار زیادی به‌دست بیاورد و گیمرهای زیادی را وارد اپیک گیمز استور کند. همین عامل سبب شده که بعضی از بازی‌های فروشگاه استیم به‌صورت موقت یا طولانی مدت حذف شدند و در اپیک گیمز استور قرار گرفته‌اند. بعضی بازی‌هایی که درون اپیک گیمز استور قرار گرفته به احتمال زیادی دوباره پس از مدتی به فروشگاه اینترنتی استیم بازگردد.

جذاب نبودن بازی ویدیویی؛ نقدهای منفی مردم برای بازی!

گاهی ممکن است بازی ویدیویی که در استیم قرار گرفته هیچ‌گونه باگ یا لگ نداشته باشد؛ اما صرفا به‌دلیل جذاب نبودن حذف شود. خیلی از بازی‌های فروشگاه استیم ممکن است مورد توجه منتقدان قرار نگیرد و این مورد هیچ ربطی به مشکلات فنی ندارد. بسیاری از بازی‌ها نمی‌توانند نظر اکثر گیمرها را جلب کند و باعث شکستی برای سازنده بازی و فروشگاه اینترنتی می‌شود.

استیم بازی‌هایی که مورد توجه منتقدان و گیمرها قرار نگرفته و تجربه بدی را در اختیار آن‌ها قرار داده را حذف می‌کند. این ویژگی از استیم را می‌توان ویژگی مثبتی پنداشت. ولی بعضی مواقع به دلیل سیاست‌های کاری استیم یک‌سری از بازی‌های افتضاح، حذف نمی‌شود. پس نمی‌توان به‌طور 100 درصد اطمینان دادکه استیم تمام بازی‌های افتضاح را پاک می‌کند.

کپی‌رایت یا شباهت بازی‌های ویدیویی از دلایل حذف بازی در استیمکپی‌رایت یا شباهت بازی‌های ویدیویی به یکدیگر؛ کلاهبرداری شرکت‌های سازنده!

بعضی از شرکت‌های سازنده برای کسب درآمد بیشتر چند بازی مشابه به یکدیگر را می‌سازند و در پلتفرم‌ها قرار می‌دهند. ممکن است شرکت‌های سازنده، یک بازی را دقیقا شبیه به بازی ویدیویی دیگر ساخته و آن را در استیم قرار دهند. بازی تقلبی و مشابه که حق استودیو و شرکت‌های دیگر را ضایع می‌کنند سریع توسط استیم شناسایی می‌شوند.

استیم با امکانات و ویژگی‌هایی که دارد می‌تواند سریع بازی‌های مشابهه را پاک کند. استیم با این روش شرکت‌های سانده بازی که کلاهبرداری می‌کنند را به‌راحتی از فروشگاهش بیرون می‌کند. پس سازنده‌ بازی جعلی، نمی‌توانند در استیم فعالیت کنند و هربار که بازی خود را درون فروشگاه قرار دهند توسط استیم پاک می‌شوند.

تمام شدن اقتضای استفاده از فایل موسیقی در بازی‌های ویدیویی!

شرکت‌های سازنده بازی، بابت موسیقی درون بازی با یک یا گروهی از آهنگسازان طی مدت زمانی قراردادی می‌بندند. این عامل فقط به بازی محدود نیست و در سریال‌ها و فیلم‌ها نیز صدق می‌کند. اگر مدت زمان قرارداد تمام شود؛ شرکت یا استودیو سازنده بازی موظف است که قرارداد خود را تمدید کند. اگر شرکت سازنده به هر دلیل تصمیم به تمدید قرارداد خود نگیرد؛ بازی ویدیویی از پلتفرم‌ها حذف و یا موسیقی را از بازی برمی‌دارند.

استیم در طول سالیان فعالیتش، بازی‌های زیادی را به‌دلیل اتمام حق نشر موسیقی از روی پلتفرمش پاک کرده است. عده‌ای از ناشران نیز برای اینکه بازی موفق خود را درون فروشگاه نگهدارند؛ قرارداد خود را با آهنگسازان تمدید می‌کند.

علل حذف بازی‌هایی ویدیویی بر روی استیم را در پارس کنسول بخوانید!

در این مقاله سؤال «چرا بازی‌ها از استیم حذف می‌شوند؟» را پاسخ داده و دلایل عمده آن را بیان کردیم.  از جمله علت‌های مهم حذف بازی بر روی استیم می‌توان به کپی‌رایت، جایگزین شدن ریمستر به جای نسخه اصلی، انتقال بازی‌ها به اپیک گیمز و غیره اشاره کرد. بازی‌های استیم در سبک‌های متنوع وجود داشته و شما را شگفت زده خواهد کرد.

برای دانستن علل حذف بازی‌های ویدویی بر روی استیم به پارس کنسول مراجعه کنید. پارس کنسول بزرگ‌ترین سایت رسمی در حوزه گیم برای خرید اکانت‌های قانونی، خرید ابزارهای گیمینگ، خرید گیفت کارت و خرید کنسول است. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خرید محصولات گیمینگ از جمله خرید کنسول و اکانت بازی می‌توانید با کارشناسان خوب پارس کنسول ارتباط برقرار کنید.

شما می‌توانید دیدگاه خود درباره حذف شدن بازی‌های ویدویی بر روی استیم را در قسمت کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید. همچنین می‌توانید علل دیگر که باعث حذف شدن بازی بر روی استیم می‌شود را به دیگر مخاطبان سایت پارس کنسول معرفی کنید. از اینکه تا آخر این مقاله همراه پارس کنسول ماندید سپاس‌گذاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *