اخبار

آپدیت Xbox به دارندگان این کنسول در کاهش انتشار کربن کمک می‌کند!

آپدیت Xbox به دارندگان این کنسول در کاهش انتشار کربن کمک می‌کند!

کنسول‌ها اکنون می‌توانند از داده‌های منطقه‌ای برای برنامه‌ریزی به‌روزرسانی‌ها در زمانی که انرژی‌های تجدیدپذیر بیشتری در دسترس هستند، استفاده کنند.

به‌روزرسانی جدیدی که اخیرا برای Xbox Insiders ارائه شده است، با هدف کمک به دارندگان کنسول در کاهش انتشار کربن در زمانی که کنسول‌هایشان خاموش است یا به‌روزرسانی‌ها و تعمیرات برنامه‌ریزی ‌شده را انجام می‌دهند، کمک کند.

در یک پست Xbox Wire اعلام شد، کنسول‌های Xbox Series X و S به ‌طور خودکار پس از بروزرسانی، به گزینه برق «خاموش کردن (صرفه‌جویی در انرژی)» مجهز می‌شوند. مایکروسافت می‌گوید که این به‌روزرسانی درحالی‌که کنسول خاموش است مصرف برق را تا 20 برابر کاهش می دهد؛ بدون اینکه بر عملکرد تأثیر بگذارد. وقتی ایکس‌باکس در این تنظیم خاموش است، «Remote wake» در دسترس نخواهد بود، اگرچه همه ویژگی‌های دیگر از راه دور وقتی کنسول روشن است، در دسترس باقی خواهند ماند.

درحالی‌که در این حالت، کنسول‌های ایکس‌باکس که روشن و به اینترنت متصل هستند، از داده‌های شدت کربن منطقه‌ای موجود برای برنامه‌ریزی تعمیر و نگهداری منظم و سایر به‌روزرسانی‌ها در مواقعی که انرژی تجدیدپذیر بیشتری در شبکه موجود است، استفاده می‌کنند. برای کاربران ویندوز، این ویژگی بسیار شبیه به قابلیتی است که سال گذشته در ویندوز 11 عرضه شد.

ویژگی مشابهی برای دارندگان ایکس‌باکس وان نیز عرضه می‌شود؛ اگرچه باز شدن خاموش کردن (صرفه‌جویی در انرژی) ظاهراً باعث کندتر شدن زمان راه‌اندازی در سیستم قدیمی‌تر می‌شود.

در نهایت، Xbox Insiders همچنین شروع به مشاهده تنظیمات جدید “ساعات فعال” می‌کند که به آنها امکان می‌دهد انتخاب کنند که کنسول‌های آن‌ها چه زمانی سریع بوت شود و برای بیدار شدن از راه دور در دسترس باشد؛ در خارج از آن پنجره، ایکس باکس به‌طور خودکار خاموش می‌شود، اگر وارد نشود، استفاده کنید.

دارندگان سری X و S زمانی که این به‌روزرسانی بر اساس زمان استفاده قبلی منتشر می‌شود، ساعت‌های فعال را به‌طور خودکار فعال می‌کنند، در حالی که دارندگان Xbox One تا زمانی که به‌صورت دستی تنظیم شوند، به‌طور پیش‌فرض روی «همیشه فعال» خواهند بود.

درحال حاضر، این ویژگی‌ها فقط برای Xbox Insiders در دسترس هستند؛ اما مایکروسافت قول داده است که این ویژگی در تاریخ بعدی برای همه دارندگان کنسول باز خواهد شد. مایکروسافت طی چندین سال گذشته به سمت کاهش کربن حرکت کرده است؛ بهتر است بدانید که مایکروسافت در سال 2019 به اتحاد Playing for the Planet پیوست و متعهد به منفی بودن کربن، مثبت بودن آب و اتلاف صفر تا سال 2030 شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *